09-11-2017 Шампионите останаха в играта

Шампионите останаха в играта

09-11-2017 Тема спорт

Лукойл Академик надигра Динамо в Тбилиси, преследва още две победи

Лукойл Академик запази живи шансовете си за излизане от група Е на ФИБА Къп. Шампионите ни надиграха Динамо Тбилиси със 72:63 като гост и регистрираха втория си успех над грузинците и в турнира този сезон. Съставът на Шарон Друкер съумя да вземе аванс от самото начало на двубоя, когато американците Далтън Пепър и Кийт Клентън стартираха впечатляващо със стрелба 9 от 9, вкарвайки 20 точки за първите 8 минути, след които Лукойл Академик поведе с 20:11. Израелецът изненада с Асен Великов и Николай Стоянов в стартовия състав, което показа и разочарованието му от изявите на Антъни Рафа и Павлин Иванов.
На почивката преднината на студентите бе 10 точки, но в началото на последната четвърт те показаха старата слабост, допускайки обрат при 61:60. Този път обаче Пепър, Великов и Божидар Аврамов имаха други планове. Триото поведе шампионите ни към серия от 10:0 благодарение на силна игра в защита и бързи контраатаки, с което бе сложена и точка на спора. Тимът бе принуден да играе в къс състав второто полувреме, тъй като Рафа бе дисквалифициран във втората четвърт.
За съжаление развоят на другия мач в групата не бе позитивен за студентите. Истанбул ББ победи Клуж с 92:82. Това означава, че за да успее да заеме едно от първите две места в групата, българският първенец трябва да спечели не само срещу турците в София следващата седмица, но и при визитата на румънците на 6 ноември. Правейки това и със сериозна разлика. В противен случай ще трябва да се надява на изненадваща помощ от страна на аутсайдера Динамо, който единствен е без победа.