в днешния брой Шампионите отказаха  Левски за 2 минути

Шампионите отказаха Левски за 2 минути

18-03-2017 Тема спорт

Лукойл Академик продължава с възходящото си предстяване след загубата на финала за Купата на България миналия месец. Шампионите регистрираха четвъртата си поредна победа в НБЛ, като този път преминаха без особени затруднения през Левски 2014. Съставът на Тони Дечев стигна до успех с 91:70 насред зала „Универсиада” и вече е само на една победа от гарантиране на домакинско предимство за плейофите в Лигата. То може да бъде подпечатано следващата седмица, когато студентите гостуват на Ямбол.
Двубоят в столицата бе ре??ен буквално за две минути – между 14-ата и 16-ата. С тройки на Веско Веселинов и Павел ??ванов играчите на Мануел Марков бяха стопили пасив от 8 точки, но последва серия от 8:0, завър??ена от Божидар Аврамов, след която гостите дръпнаха с 10. От този момент до края на срещата ??ампионите така и не допуснаха да се стигне до някаква изненада, възползвайки се от по-дългата и равностойна пейка, с която разполагат.
Нов солиден мач за Лукойл Академик изигра Дани Гибсън. Гардът остана на една асистенция от дабъл-дабъл, приключвайки с 20 точки, 9 завър??ващи подавания и 3 борби за 29 минути. От другата страна Павел ??ванов бе най-ефективен с 22 точки.

ЛЕВСК?? 2014 – ЛУКОЙЛ АКАДЕМ??К 70:91
(16:26, 21:25, 16:18, 17:22)
ЛЕВСК?? 2014: Хаджирусев 10, Веселинов 9, П. ??ванов 22, Райков 12, Славейков 3 (Л. Димитров, Пейчинов, Леков 9, Алипиев 2)
ЛУКОЙЛ АКАДЕМ??К: Зак 13, Корниенко 5, Великов 9, Гибсън 20, Грозев 5 (Бийн 15, Чернокожев 2, Агре 5, Аврамов 4, К. Димитров, Д. Димитров 13)
Съдии: Марков, Костов, Русев