в днешния брой Шампионите vs. Балкан  е дербито за купата

Шампионите vs. Балкан е дербито за купата

19-12-2017 Тема спорт

Берое започва с Академик Пловдив защитата на трофея

Лукойл Академик срещу Балкан е голямото дерби на четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Това определи тегленият вчера в офиса на родната федерация жребий. Студентите са домакини на първия сблъсък на 10 януари в Правец, а седмица по-късно гостуват в Ботевград на реван??а. През този сезон централата промени регламента на надпреварата, като ще се проведат по два мача на четвъртфиналите и полуфиналите (14-17 февруари), докато двубоят за трофея ще е на неутрален терен на 3 март.
Шампионите ще се опитат да спечелят първа купа на страната след 5 години пауза. За последно те ликуваха в турнира през 2013-а, а в преди??ните три издания неизменно завър??ваха като подгласници, съответно на Берое, Рилски спортист и Черно море Тича. Балкан от своя страна не е печелил Купата на България от далечната 1988 година, а за последно стигна до отличие през тази пролет – бронз.
Победителят от този сблъсък ще срещне на полуфиналите Левски 2014 или Черно море. Сините са домакини на първия мач, а реван??ът ще се проведе във Варна. В другия поток настоящият носител на трофея Берое гостува на Академик Пловдив на 10 януари. Последната двойка събра Ямбол и Рилски спортист.
На жребия вчера присъстваха президентът на федерацията Георги Глу??ков, спортният директор на Лукойл Академик Тодор Стойков, президентът и треньор на Левски 2014 Константин Папазов и наставникът на Черно море Тича Дарин Великов. „Дано промяната доведе повече хора в залите, за да има тя своя резултат и смисъл. ??деята е всеки град да има своето домакинство и във всеки град феновете да станат свидетели на мачовете на своите любимци. Доколко е успе??но можем да кажем след края на сезона. Единственото сигурно е, че на националния празник трябва да се срещнат двата най-добри отбора”, коментира Папазов.