01-12-2019 Шоу на Минчев на

Шоу на Минчев на "Тича"

01-12-2019 Тема спорт

Черно море отнесе с 4:1 Ботев Враца на "Тича" и постигна най-голямата си победа този сезон. Само за 3 минути през първата част младокът Мартин Минчев, който направи много силен двубой, реши всичко с два гола. През втората част две попадения вкара и таранът Иса, а за гостите точен бе Петър Атанасов. Успехът на домакините можеше да бъде и далеч по-изразителен, но Ндонгала пропусна няколко отлични шанса.
Врачани дойдоха само с четири резерви. Преди двубоя пък преотстъпеният от Лудогорец Давид Рибейро си тръгна за Бразилия, за да лекува контузия. В началото те се бранеха добре. Мачът бе с бавно темпо и опасностите пред Красимир Иванов липсваха. Постепенно обаче домакините затегнаха обръча пред пеналта на гостите и след няколко доста продължителни атаки стигнаха до своето. В 28-ата минута Минчев откри. Родриго се откъсна по дясното крило и центрира към Иса, който с глава стреля в долния ляв ъгъл. Вратарят Костов се разтегна и изби, но притичалият Минчев прати топката в мрежата - 1:0. Само след още 3 минути Минчев пак вкара. Той посочи на Ндонгала къде иска топката в пеналта и последният му я достави. Последва кинжален диагонален удар в долния десен ъгъл - 2:0.
Малко след това съдията Неделчо Гаджалов си затвори очите и не изгони Даниел Гаджев от гостите, който задържа откъсващ се играч, въпреки че вече имаше жълт картон.
На почивката Гаджев от Ботев логично бе заменен, за да не бъде отстранен от игра. Гостите пък можеха да намалят, но Янков би над вратата. Черно море обаче не сбърка в 51-ата минута. При контра Родриго сложи топката на главата на Иса, който отблизо вкара в горния ляв ъгъл - 3:0. Това бе седми гол на тарана в елита. Малко по-късно Родриго взе грешното решение да стреля, вместо да подаде на Минчев, който да направи хеттрик.
2 по-късно гостите показаха, че са на терена - Златински подхвана атака, Домовчийски пусна тънък пас към Петър Атанасов, който останал сам срещу Митрович, вкара в десния ъгъл - 3:1. При следващата атака Черно море пак удари. След центриране в пеналта гостите не избиха добре топката и отблизо Иса направи 4:1. Това се случи в 74-ата минута. До края дебют за варненци направи халфът Мохамед Букаси.
С успеха домакините се върнаха Топ 6, а гостите продължават да затъват. Това бе третата им поредна загуба без вкаран гол, не са печелили от 6 срещи.
В сряда Черно море гостува на Левски в 1/8-финал за Купата на България.