07-01-2021 Ювентус напомни за себе си и повали Милан на

Ювентус напомни за себе си и повали Милан на "Сан Сиро"

07-01-2021 Тема спорт

Ювентус напомни за себе си и изнесе шампионски мач, за да спечели с 3:1 дербито срещу лидера в класирането Милан на "Сан Сиро".

С два гола на героя на срещата Федерико Киеза, Юве заслужено надви "росонерите" и се доближи на 7 т. от тях в таблицата.

Киеза откри резултата в 16-ата минута след феноменална асистенция с пета на Пауло Дибала.

Милан натисна и в 41-ата минута стигна до изравняване след неспасяем удар на Давиде Калабрия в горния ляв ъгъл.

В 62-ата минута Киеза отново беше оставен да пробие и с прецизен диагонален удар още веднъж изведе Ювентус напред.

Комбинация между две резерви в 76-ата минута пък реши всичко в срещата.

Кулушевски нахлу отдясно и намери Уестън Маккени, който нямаше как да сбърка за 3:1.

Юве вече е четвърти в класирането с 30 т. и има мач по-малко от тимовете пред себе си - Рома (33 т.), Интер (36) и Милан (37).