02-12-2019 Юве сдаде първото място

Юве сдаде първото място

02-12-2019 Тема спорт

Ювентус направи първата си грешна стъпка на своя стадион през сезона, прекъсвайки серията от 9 поредни победи у дома във всички турнири. Бианконерите завършиха 2:2 с гостуващия Сасуоло в среща от 14-ия кръг на Серия А. До издънката се стигна след неубедителни прояви на легендата Джанлуиджи Буфон и много пропуски пред вратата на съперника. В герой за Сасуоло се превърна 18-годишният страж Стефано Турати, който направи дебют в елита.
Срещата започна на много високо темпо и двата отбора не спираха да атакуват. В 20-ата минута активната игра на Юве даде резултат. Бонучи се включи напред и получи на границата на пеналта. Защитникът стреля силно и след рикошет откри за 1:0. Сасуоло обаче изравни още в следващата акция. Жереми Бога реализира с голямо самочувствие, копвайки топката над Буфон. До края на полувремето гостите продължиха да играят много смело и не се страхуваха да отправят удар след удар.
През втората част Юве вече изоставаше с 1:2. В грешник се превърна легендата Буфон, който се намеси много лошо и позволи топката да се плъзне през ръцете му. Секунди по-рано Де Лихт също не бе съумял да изчисти добре.
Юве се втурна в атаки след попадението, но стигна само до 2:2. Роналдо вкара сам срещу вратаря (61), но попадението правилно бе отменено заради засада. Малко по-късно съдията отсъди дузпа. Щатният изпълнител Кристиано застана зад топката и не сгреши.
В 70-ата минута се получи куриозен момент. Дибала стреля към вратата и това изглеждаше сигурно попадение, но топката се удари в краката на Роналдо, който бе застанал пред голлинията. Три минути след това 18-годишният вратар на Сасуоло показа фантастичен рефлекс след силен шут на аржентинския играч.
От издънката на Юве малко по-късно се възползва Интер, който се справи у дома срещу СПАЛ. Хората на Антонио Конте дръпнаха до почивката с 2 гола на Лаутаро Мартинес. През втората част те инкасираха попадение, но в крайна сметка спечелиха с 2:1 и вече са лидери в класирането с точка пред Старата госпожа на първото място.