15-04-2018 Юнайтед направи Сити ??ампион 5 кръга преди края

Юнайтед направи Сити ??ампион 5 кръга преди края

15-04-2018 Тема спорт

Манчестър Юнайтед допусна изненадваща загуба с 0:1 от последния в класирането Уест Бромич Албиън в среща от 34-ия кръг на Вис??ата лига.

Джей Рогригес вкара единствения гол в мача в 73-ата минута с удар отблизо, докато Ромелу Лукаку пропиля няколко възможности за попадение във вратата на гостите, като Юнайтед има??е претенции и за дузпа за фаул срещу Андер Ерера.

Така, пет кръга преди края, "червените дяволи" изостават на 16 точки от градския съперник Манчестър Сити, с което "гражданите" вече могат да празнуват титлата. Поражението е още по-??окиращо за играчите на Жозе Моуриньо, тъй като идва след серия от 10 мача на Албиън без победа (9 загуби), докато Юнайтед не бе губил точки в Англия в последните два месеца, заради което част от феновете им си тръгнаха още преди края на мача.

Загубата на Юнайтед идва само седмица след победата над Сити в градското дерби (3:2), която отложи празненствата за титлата на "гражданите".