20-03-2016 Юнайтед отново владее Манчестър

Юнайтед отново владее Манчестър

20-03-2016 Тема спорт

Юнайтед показа, че е господарят на Манчестър, след като дори от позицията на изявен аутсайдер успя да накаже градския враг Сити след успех с 1:0 насред „Етихад“ в дербито. Двубоят бе от 31-вия кръг на Висшата лига. Манчестър Ю вече е с 50 точки на шесто място, но се доближи максимално до заветния Топ 4. Сити пък остава четвърти, но получи пореден тежък удар върху амбициите си.
Победният гол бе дело на младока Маркъс Рашфорд още в 16-ата минута. 18-годишният юноша на червените дяволи се превърна в най-младия реализатор в дербито в ерата на Висшата лига. Рашфорд вече има 5 гола за по-малко от месец, след като бе повикан по спешност да решава кризата при нападателите. Първата изгодна ситуация бе за Сити. Хесус Навас обаче пропусна шанса да открие в 14-ата минута, след като не успя да преодолее Давид де Хеа. Само две минути по-късно Юнайтед поведе с попадение на Рашфорд. Талантът бе изведен с удобен пас, овладя отлично и с точен удар реализира за 1:0. Този гол в крайна сметка се оказа и единствен.
В средата на първата част Яя Туре получи добре в наказателното поле и стреля, но край левия стълб на вратата, пазена от Де Хеа. Малко по-късно Навас се оказа в обещаваща позиция и стреля, но защитник на Юнайтед застана на пътя на топката. В добавеното време на първото полувреме нервите взеха връх и играчи от двата тима се спречкаха, но без никакви по-сериозни последствия.
Втората част не започна особено позитивно за Сити, който остана без титулярния си вратар Джо Харт. Стражът получи контузия при върната топка от Мартин Демикелис и атака на Марсиал. Харт не успя да продължи двубоя и бе заменен от Кабайеро.
Домакините опитаха да затруднят максимално съперника и създадоха две обещаващи положения, но без да стигнат до гол. В 64-ата минута резервата Бони стреля, ала ударът му бе блокиран от съперник. В 66-ата Агуеро също пробва изстрел с глава и топката облиза десния стълб на вратата. По-малко от 10 минути по-късно пак Бони излезе в добра позиция. Отново обаче защитата на гостите се справи. Агуеро имаше още една възможност да изравни за Сити, но в първата минута на добавеното време пропусна целта и в крайна сметка победата бе за Юнайтед.
В друг мач от кръга Тотнъм показа, че няма да се даде лесно на Лестър в борбата за титлата на Острова. Шпорите надвиха леко с 3:0 гостуващия Борнемът и с 61 точки върнаха разликата от лидера в класирането на 5 пункта, същевременно изпреварвайки третия Арсенал с шест. Лондончани ликвидираха съпротивата на Борнемът още в началните минути. Течеше 43-ата секунда, когато Хари Кейн засече центриране отдясно на Кайл Уокър и направи 1:0. Пак Кейн бе изведен от Деле Али, напредна и изпрати топката за втори път в мрежата в 16-ата. Седем минути след подновяването на играта Ериксен с добавка направи 3:0.