в днешния брой Юнайтед прегази ЛАСК

Юнайтед прегази ЛАСК

13-03-2020 Тема спорт

Манчестър Юнайтед с единия крак е на четвъртфиналите в Лига Европа, след като разби ЛАСК Линц като гост с 5:0. Червените дяволи имаха тотална доминация пред празните трибуни на „Райфайзен Арена“ и вече нямат загуба в 11 поредни свои срещи във всички турнири. Освен това те са 8-1-0 срещу австрийците при голова разлика 20:1.
Шансовете пред двете врати в началото отсъстваха, макар червените дяволи да контролираха действията на терена. С напредване на времето англичаните все повече започваха да притискат своя домакин и пропуснаха 4 чудесни възможности в рамките само на 5 минути. В 28-ата обаче логичното се случи и Юнайтед поведе със страхотно попадение. Бруно Фернандеш намери технично на границата на наказателното поле Игало. Нигериецът овладя, направи три докосвания във въздуха, след което със зрелищен удар с левия крак прати топката неспасяемо в мрежата на Шлагер. До края на първото полувреме 20-кратните шампиони на Англия пропиляха още две добри възможности за гол. Първо Фернандеш стреля слабо и Шлагер спаси, а след това Магуайър с глава не успя да вкара.
ЛАСК привидно тръгна в атаки по-смело след почивката, но така и не стигаше до чисто голово положение. Малко преди да измине час от мача, интригата приключи. Юнайтед организира отлична контра, а Игало подаде към Даниел Джеймс. Уелсецът се освободи от защитник на австрийците и с прецизен шут сложи край на головата си суша. Той беше вкарал 3 попадения в първите си 4 мача с екипа на червените дяволи, но след това така и не намери мрежата в следващите 32. Малко по-късно Игало нацели греда, а в последните 10 минути Юнайтед отбеляза още 3 гола! Първо Хуан Мата оформи класиката след асистенция на Фред, а в добавеното време две резерви – Мейсън Грийнууд и Андреас Перейра, довършиха домакините.
„Не сме комуникирали с УЕФА за коронавируса. Бяхме съсредоточени изцяло върху мача и това си пролича на терена“, заяви Солскяер веднага след последния съдийски сигнал.