в днешния брой Юнайтед се измъкна в Норич

Юнайтед се измъкна в Норич

28-06-2020 Тема спорт

Червените дяволи на полуфинал във ФА къп след продължения

Манчестър Юнайтед се озори при визитата си на Норич, но все пак се класира за полуфиналите във ФА къп. Червените дяволи се нуждаеха от продължения, за да пречупят канарчетата, а в герой се превърна капитанът Хари Магуайър, който донесе победата в 118-ата минута.
Като цяло Юнайтед изигра двубоя доста несериозно. Оле Гунар Солскяер беше направил редица промени по своя състав, но все пак на терена излязоха Хари Магуайър и Бруно Фернандеш. През първото полувреме червените дяволи владееха топката в 68% от времето, но така и не съумяха да отправят точен удар. А малко преди почивката без малко да инкасират гол.
След почивката Юнайтед започна по-активно и логично поведе в 51-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на Норич топката стигна до Одион Игало, който чудесно се завъртя и не сбърка от 2-3 метра. Последва сериозно отпускане в редиците на червените дяволи, от което се възползваха канарчетата. В 70-ата минута коженото кълбо като по чудо не влетя в мрежата на Серхио Ромеро, но четвърт час преди края на редовното време аржентинецът бе безпомощен след чудесен изстрел на Тод Кантуел извън границите на наказателното поле. Юнайтед се опита да избегне продълженията, но тимът действаше мудно и безидейно в атака. В 88-ата минута защитникът на Норич Тим Клозе бе изгонен, след като задържа отскубващия се сам срещу Крул Игало.
В продълженията логично 20-кратните шампиони на Англия бяха по-активни с човек повече на терена, но чакаха чак до 118-ата минута, когато техният капитан Хари Магуайър ги измъкна. Така Юнайтед е първият полуфиналист във ФА къп, а днес са останалите 3 мача.