23-09-2019 Юнайтед с пореден провал

Юнайтед с пореден провал

23-09-2019 Тема спорт

За Оле Гунар Солскяер и Манчестър Юнайтед това беше поредното трагично представяне, което подчертава колко далеч от върха са паднали 20-кратните шампиони на Англия и защо ще им трябва чудо, за да си осигурят участие в Шампионската лига през следващата кампания. След като норвежецът започна с 9 поредни победи като гост във всички турнири начело на червените дяволи, тимът му не успя да спечели нито един от следващите девет визити (б.р. – 3 равенства, 6 загуби и едва 5 вкарани попадения). Беше ред и на Уест Хем да се изреди на Юнайтед – 2:0.
Веднага щом ударът на Аарън Кресуел спря в мрежата на Давид де Хеа 6 минути преди края, гостуващият сектор на стадиона в Лондон започва да се изпразва. Необходимо е огромно разочарование за феновете на червените дяволи, за да обърнат гръб на отбора си, но следобед като този може да бъде описан само по този начин. Уест Хем дори не трябваше да играе на върха на възможностите си, за да спечели. Мануел Пелегрини стана първият мениджър, който има победи срещу 4 различни наставници на Юнайтед – Дейвид Мойс, Ван Гаал, Жозе Мауриньо и Оле Гунар Солскяер. А отборът на Солскяер спечели само 2 от първите си 6 срещи за сезона.
Място в средата на таблицата, колкото и странно да звучи, е подходящо за този лошо сглобен тим със скромна група от талантливи футболисти. Вече няма усещане за шок при подобни поражения. Всеки приличен отбор от Висшата лига има шанс за успех срещу 20-кратните шампиони. Те имат и контузии, при това на важни играчи – Пол Погба и Антони Марсиал. Но не това направи разликата. Чуковете просто бяха по-добри по целия терена. Уест Хем най-после има състав, който е на път да продължи напред, докато при Юнайтед има регрес. Ярмоленко и Кресуел разпечатаха Де Хеа, а оправданията с контузии и нужда от време трябва да спрат на „Олд Трафорд“…
Уулвърхемптън пък стигна до 1:1 при гостуването си на Кристъл Палас в петата минута от добавеното време. Орлите бяха излезли напред в резултата в началото на второто полувреме, когато Дендонкер си отбеляза автогол. Буквално в последната атака на срещата обаче Диого Жота изравни за вълците, които остават без победа от началото на първенството.