14-09-2020 Юношите на Стоев капо в Лече

Юношите на Стоев капо в Лече

14-09-2020 Тема спорт

Националният ни тим по волейбол до 18 години, предвождан от Мартин Стоев, остана без медал на европейското първенство в Италия. В сблъсък за бронзовите отличия вчера лъвчетата загубиха с 1:3 гейма на Полша, като срещата се игра в Лече. По този начин младите ни таланти се наредиха на четвърто място в крайното класиране и отстъпиха от позициите си спрямо 2019-а. Тогава същият този състав игра финал в София, в който загуби от Франция.
Нашите на практика пропуснаха златния си шанс в събота, когато изненадващо бяха надиграни от селекцията на Чехия на полуфиналите. Така снощи именно този тим спори за титлата срещу домакините от Италия.
Тимът на Мартин Стоев се сбори с поляците, но срещна известни затруднения със сервиса им, като на свой ред допусна доста грешки от начален удар, което до голяма степен улесни противника ни. По-значимата разлика обаче дойде играта на блок. Там българският състав имаше двойно по-ниска успеваемост и не съумяваше да разчита правилно нападенията от другата страна на мрежата.
Дори и така обаче, лъвчетата могат да съжаляват, че не вкараха двубоя в тайбрек. След равностойни първи три гейма те бяха близо до изравняване на мача за 2:2. Поляците взеха ранен аванс от 5 точки в началото на четвъртата част, но до преполовяването й разликата вече бе заличена. В края обаче дружината отново натисна и успя да затвори сблъсъка.
Георги Татаров бе над всички за България с 30 точки (3 блока, 55% в атака). От другата страна Титус Новик заби също толкова (2 аса, 64% в нападение) за бронзовите отличия.