в днешния брой Ямбол изхвърли Левски  за Купата на България

Ямбол изхвърли Левски за Купата на България

12-02-2017 Тема спорт

Ямбол хвана буквално последния влак за Купата на България. Съставът на Петър Петров срази Левски 2014 със 78:67 в директния сблъсък, който трябваше да определи кой от двата тима няма да участва на турнира в Пловдив следващата седмица. Домакинското предимство, в комбинация с някои кадрови проблеми, които имаха сините, оказаха ключово влияние и в крайна сметка феновете на баскетбола в страната ще станат свидетели на невиждано събитие. За първи път в историята Левски няма да играе на финалите на Купата на България. Тимът на Мануел Марков остана на дъното на класирането в НБЛ и като девети няма право да участва в „Колодрума” от 16 до 19 февруари.
Изходът на срещата на практика бе решен в средата на третата четвъртина. Тогава Станислав Говедаров и компания направиха серия от 13:3 в рамките на 5 минути, след което поведоха с 57:42. Баскетболистите на Левски опитаха да сътворят обрат в самия край, но така и не съумяха да притиснат достатъчно домакините.
В другата очаквана с огромен интерес среща Рилски спортист набра самочувствие, преди да започне защитата на трофея си от миналата година. Воденият от Людмил Хаджисотиров тим надигра пловдивския Академик с 94:82. По този начин самоковци заеха ключово четвърто място в генералното класиране, което ще им позволи да избегнат някой от водещите състави още на 1/4-финалите. Те изпревариха в последния възможен момент Балкан, който от своя страна загуби визитата на Берое с 61:87. Така двата отбора се изравниха по точки в подреждането, но момчетата на Удо имат по-добри показатели в директните сблъсъци с вицешампионите. Заралии пък затвърдиха третата позиция, от която ще атакуват купата.
В последната среща от кръга вчера Спартак Плевен пречупи Черно море Тича с 93:77 след много силна последна четвърт, в която домакините повишиха оборотите и не допуснаха да се стигне до изненада.