в днешния брой Янев смени схемата

Янев смени схемата

07-05-2018 Тема спорт

Христо Янев направи повторен дебют като треньор на ЦСКА и веднага внесе някои нови елементи в играта. Армейците не впечатлиха, а и като цяло в мача с Лудогорец като че ли стремежът и на двата отбора бе да не загубят и срещата протече лежерно. Положенията бяха съвсем малко, като разградчани на практика не създадоха чисто такова. ЦСКА на свой ред игра доста по-предпазливо и компактно, отколкото досега при Стамен Белчев, а и нямаше същия стремеж да изнася топката с много подавания.
Христо Янев използва 4-1-4-1. В предмостието на защитата действаше Пинто, а зад нападателя Бланко бяха Малинов и Тиаго. Манолев бе позициониран като дясно крило, а Десподов като ляво. Показателно за нагласата на Янев бе, че извади централния нападател Бланко в средата на втората част, за да пусне дефанзивния халф Лое. След тази промяна Тиаго заигра на върха на атаката. Трябва да се отбележи още, че за първи път този сезон ЦСКА владееше топката по-малко от съперника.
Червените имаха някои нелоши шансове на контраатака, особено след почивката, като почти всяка опасност бе създадена от пробиви на Манолев, който на два пъти навърза по трима играчи на Лудогорец. Бракът на червените при изнасянето на топката бе съществен. Правеше впечатление още, че защитата обикновено изритваше топката напред, а не я изнасяше по земя, за да се минимализира рискът от непредизвикани грешки. Пролича си още, че разградчани са видимо по-бързият и техничен отбор.
В предни позиции пък ЦСКА почти не успя да развие нападение до почивката. След това обаче Манолев се нагърби с отговорността в атака и от него произтекоха интересни акции. Десподов бе човекът, който най-често излизаше на стрелкови позиции, но не успя да порази мрежата. А Жеферсон подобри видимо представянето си след почивката.
Интересни за отбелязване са два факта - серията на Лудогорец от 14 поредни победи в елита бе прекъсната, а ЦСКА не успя да спечели и 10-ото си шампионатно домакинство срещу разградчани - 6 равенства и 4 загуби.
Христо Янев говори за първи път, откакто пое ЦСКА, след двубоя с Лудогорец (0:0).
„Честит празник на всички армейци. Не победихме, защото изтървахме чисти положения. Създадохме ги с много усилия и труд и ги изпуснахме с лека ръка. Водихме мача по начина, по който си говорихме през седмицата. Играчите вложиха доста усилия. От години не е имало толкова добри футболисти в тази съблекалня. Имам уговорка с клубното ръководство и тя е точна и ясна - тук съм, за да свърша работа в следващите три срещи. Имаме 13 здрави футболисти на разположение”, каза Янев.