21-11-2020 Янтра спъна Локо София

Янтра спъна Локо София

21-11-2020 Тема спорт

Габровци последни въпреки ремито с железничарите

Локо София загуби две точки в борбата за върха във Втора лига. Червено-черните стигнаха само до 1:1 при визитата си на Янтра Габрово. Въпреки точката домакините са последни, след като Нефтохимик победи Септември Симитли и ги изпревари. Железничарите пък излязоха втори.
Срещата започна с опасна атака на гостите. Валентин Николов се оказа на стрелкова позиция отляво в наказателното поле на Янтра, но вратарят Иван Гошев отби удара му. Последва затишие, по време на което играта се водеше предимно в центъра. В 21-ата минута Илиян Стефанов пропусна хитро за Тодор Траянов, който нахлу в наказателното поле на домакините, но шутира над вратата.
В 29-ата минута Стефанов, който беше най-активен от железничарите през първата част, опита да намери Диков пред голлинията, но стражът Гошев улови топката. В 31-ата минута Стефанов потърси левия ъгъл на вратата на Янтра с техничен изстрел, но Гошев изби красиво с една ръка. Стражът бе най-силната фигура за габровци.
Все пак в 36-ата минута той се пропука. След изсипана топка от фаул Светослав Диков изпревари Мартин Ангелов и с глава отбеляза – 0:1.
Към края на полувремето домакините организираха интересна акция пред наказателното поле на железничарите, но Тони Иванов и Пламен Кожухаров се сблъскаха един в друг, подарявайки топката на защитниците. Изненадващо второто полувреме премина под диктовката на хората на Костадин Ангелов. В 62-ата минута Янтра изравни след грешка в отбраната на Локомотив, която позволи на Християн Кожухаров да прати снаряд зад Ивайло Василев от десетина метра.
До края габровци пропуснаха да спечелят, като същото важи и за столичани. Само добрите намеси на двамата вратари запазиха равенството, което обаче не влизаше в сметките на съперниците. В последните секунди на мача капитанът на Янтра Пламен Кожухаров получи червен картон на резервната скамейка, защото в яростта си изрита силно топката след съдийско отсъждане.

ЯНТРА ГБ – ЛОКО СФ 1:1