09-02-2017  Арда с най-убедителна победа в Суперлигата

Арда с най-убедителна победа в Суперлигата

09-02-2017 Тема спорт

Арда (Кърджали) победи като домакин Славия с 3:0 (25:8, 25:13, 25:17 ) в мач от седемнадесетия кръг на Суперлигата, който се игра в местната зала „Арпезос“.
С това волейболистите на Кърджали записаха трета победа в първенството до сега, като със 10 точки заемат предпоследното единадесето място във временното класиране. Тимът на Славия е на последна позиция, без успех и актив от 2 точки.
Поради различни причини „белите“ бяха без трима от състезателите си, като това повлия на цялостното им представяне. Домакините пък нахъсани за изява само това и чакаха, като стартираха ударно с 8:3. Те спечелиха първия гейм за 16 минути, като оставиха белите на 8 точки.
В останалите две части волейболистите на Арда отново доминираха изцяло, като нямаха проблеми със затварянето на геймовете и спечелиха чиста победа за 60 минути игра.
Гостите записаха едва 38 точки за цялата среща, което е и тотален антирекорд за първенството.