19-05-2017  Цифрите говорят - Гонзо няма място в Топ 4

Цифрите говорят - Гонзо няма място в Топ 4

19-05-2017 Тема спорт

Черно море загуби пореден мач тази пролет. Варненци паднаха в Каварна от Дунав Русе с 1:2 в директна битка за четвъртото място и вече изостават на 3 точки от съперника.
Нещо повече, в последните си 8 срещи моряците имат само една победа - 3:2 над Локо Пд като домакин. Цифрите са категорични - воденият от Георги Иванов-Гонзо тим тим засега няма място в Топ 4. Както е известно, ако Лудогорец спечели и купата, четвъртото място ще даде право на бараж за Лига Европа със седмия.
Поглеждайки обаче класирането само от мачовете в първата шестица, ще видим, че Черно море е твърдо на последна позиция със само 3 спечелени точки от споменатия вече двубой с черно-белите. За седем мача до тук в плейофите варненци са вкарали едва 5 гола, а са допуснали 14, средно по 2 на двубой.
Пропадането на водения от Гонзо отбор започна още в началото на ноември. Оттогава до днес в 21 мача за първенство Черно море е победил само в 6, при 5 ремита и цели 10 загуби. Реално от 18 ноември, когато тимът направи 0:0 с Пирин Бл в Каварна, моряците са спечелили едва 23 точки. За сравнение само в първата шестица, за 7 мача, ЦСКА има 17 пункта.
Дунав и Локо Пд пък за същия период като Морето, от началото на ноември миналата година до днес, имат по 30 точки. До края на кампанията остават 3 мача.