02-08-2020 16-годишен поведе Левски към победа

16-годишен поведе Левски към победа

02-08-2020 Тема спорт

Левски победи в последната си лятна контрола изпадналия от елита Витоша Бистрица с 2:1. Двубоят се игра на един от помощните терени на "Герена". Головете за сините вкараха 16-годишният Марин Петков и Найджъл Роберта, а Алекс Терзийски беше точен за гостите. Следващият мач на сините е на 10 август, понеделник, от 20:00 часа на "Герена".
Титуляр за Левски беше Николай Михайлов, който носеше и капитанската лента. Орлин Старокин пък бе преквалифициран като централен защитник. Участие в спаринга не взеха няколко от основните играчи - Станислав Иванов, Деян Иванов и Симеон Славчев не играха заради травми, като проблемите им не са сериозни. По отношение
на Иван Горанов пък се очаква трансфер и той бе съхранен. На пейката на сините имаше куп юноши, като участие взеха вратарят от набор 2003 г. Иван Андонов, Патрик-Габриел Галчев, Богдан Костов, Даниел Начев, а също и завърналите се след преотстъпване във Витоша Атанас Кабов и Илия Димитров.
Сините стартираха добре срещата, като атакуваха най-често отляво чрез бека Здравко Димитров и Паулиньо. Витоша пък разчиташе най-вече на опитните Садула и Сандански. В 12-ата минута Роберта получи добър пас от Здравко Димитров и подаде за Мартин Петков, който обаче от отлична позиция стреля в аут. В 14-ата Петков върна жеста на Роберта, но този път нидерландецът изпусна. В 22-ата Левски откри след добра продължителна атака. Мартин Петков центрира със самочувствие отляво, а 16-годишният Марин Петков овладя в наказателното поле и с плътен удар реализира за 1:0.
В 28-ата Витоша създаде напрежение, като Христо Иванов бе изведен в пеналта, но изстрелът му не затрудни Михайлов. В следващите минути темпото на игра спадна, като головите положения пред вратите липсваха. Чак в края на първата част Мартин Петков изпусна още една възможност.
След почивката ситуациите за Левски бяха по-малко, като настъпиха и доста промени в състава. В 50-ата минута Роберта реализира за 2:0 след красив изстрел от фаул от над 20 метра. В 73-ата отново Роберта пропусна, а в 81-ата и Патрик-Габриел Галчев стреля неточно. Така се стигна до 84-ата, в която Витоша намали. След поредица от центрирания Алекс Терзийски засече отблизо в мрежата зад Иван Андонов за крайното 2:1.
Минута след попадението Левски можеше отново да поведе, но Роберта уцели гредата с удар отблизо.