28-02-2016 18-годишен прободе Арсенал

18-годишен прободе Арсенал

28-02-2016 Тема спорт

Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 3:2 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига и направи услуга на лидера Лестър и преследвача Тотнъм.
В герой за червените дяволи се превърна юношата Маркъс Рашфорд, който даде силно начало на тима си с две попадения между 29-ата и 32-ата минута, а асистира и за третия гол на своя отбор – на Андер Ерера. 18-годишният нападател Рашфорд вкара четвъртия си гол за Юнайтед в едва втория си мач за тима, след като се разписа на два пъти и срещу Мидтиланд в Лига Европа (5:1).
Арсенал даде надежда на феновете си с гол на Дани Уелбек, който се разписа срещу бившия си тим в 40-ата минута, което запази интригата през втората част.
Двата тима си размениха по едно попадение в рамките на 4 минути между 65-ата и 69-ата минута, когато се разписаха Андер Ерера и Месут Йозил.
Голът на германеца се оказа последен в мача (2:3), а артилеристите са без победа на "Олд Трафорд" вече 10 години. Последният им успех е от септември 2006 - 0:1 с гол на Емануел Адебайор. Въпреки загубата Йозил се представи на добро ниво, като освен че реализира, подаде за гола на Уелбек. Така той е участвал в общо 23 гола в Премиършип през този сезон. Само Риад Марез (Лестър) има пръст в повече попадения – 24.
Манчестър Юнайтед вече е пети (44 точки) и се доближи на три точки до градския съперник Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Арсенал пък слезе на трета позиция (51 точки) и изостава на три от втория Тотнъм (54), докато лидерът Лестър е с 56.