в днешния брой 19-годишен камерунец  удължи серията на Барса

19-годишен камерунец удължи серията на Барса

12-02-2016 Тема спорт

Дори с резервите си Барселона на Луис Енрике записа рекорден 29-и пореден мач без поражение след 1:1 на „Местая” срещу Валенсия в протоколния реванш от полуфиналите за Купата на краля. Барса размаза съперника със 7:0 в първия мач и с общ резултат 8:1 ще спори за трофея през май. Резервата Вилфрид Каптум донесе ремито на каталунците с късен гол. Досегашният клубен рекорд на Барса бе 28 последователни мача без загуба във всички турнири от 2011 година под ръководството на Гуардиола. За блаугранас това ще бъде 38-о участие в мача за трофея, до момента те са спечели 27 от тях. В Барселона видяха знак от съдбата, тъй като винаги след отстраняване на Валенсия на полуфинал са успявали след това да спечелят трофея. Това се случи през 1963 и 2012 година.
Луис Енрике бе направил 9 промени в своя състав. Звездното нападателно трио Меси, Суарес, Неймар въобще на бе в групата за мача, а единствено Ракитич и Сержи Роберто бяха сред 11-те от тези, които трудно надвиха Леванте с 2:0 в Примера в неделя. „Местая” бе полупразен заради трагичното представяне на Валенсия под ръководството на Гари Невил и напълно убитата интрига в този реванш. Затова и самият двубой премина като открита тренировка.
Валенсия можеше да вземе утешителна победа след гола на Негредо (39), но смените на Енрике му се отблагодариха по най-добрия начин и точно тримата, влезли от пейката изработиха изравнителен гол. Хуан Камара получи пас, нахлу по лявото крило и върна в наказателното поле за Вилфрид Каптум, а 19-годишният камерунец изравни с десния крак в десния ъгъл за 1:1. Каптум бе на терена само от две минути, преди да отбележи. Той е роден в Дуала и е част от Барса от 12-годишен (2008 година). Направи професионалния си дебют още на 23 август 2014 г. при загубата с 0:2 от Осасуна.