03-05-2018 20 тройки изстреляха Академик Пд в Топ 4

20 тройки изстреляха Академик Пд в Топ 4

03-05-2018 Тема спорт

Убийствен процент от стрелбата класира Академик Пловдив на първи полуфинал в съвременната история на клуба. Студентите разгромиха Ямбол със 103:72 в третия двубой от серията между двата отбора и след 2:1 победи ще се изправят срещу Балкан в директен сблъсък за участие в спора за титлата.
Тимът на Асен Николов буквално скъса мрежичката на жълтите в зала „Сила”. Домакините вкараха 20 тройки от 36 опита, като започнаха повече от впечатляващо срещата. Само за първите 10 минути те пропуснаха две от 14-те си атаки към коша! Момчетата на Иван Чолаков издържаха на това темпо до средата на втората четвърт, след което развяха бялото знаме и нямаха сили за нещо повече.
Мартин Дурчев бе над всички в срещата с 16 точки, 9 асистенции и 4 борби, а четирима завършиха с 12 и повече точки. Алън Арнет пък бе най-резултатен за Ямбол с 22 точки и 8 борби, но бе 8-17 при стрелбата. Началото на полуфиналната серия е в неделя отново в зала „Сила” в Пловдив.