17-09-2019 7 от 7 за Септември

7 от 7 за Септември

17-09-2019 Тема спорт

Септември София записа седма поредна победа от 7 мача във Втора лига. Възпитаниците на Милен Радуканов обърнаха Хебър Пазарджик за 4:2 у дома и се изравниха на върха по точки с лидера ФК ЦСКА 1948 Сф, който почиваше в този кръг. С два гола за успеха се отличи Георги Русев. Загубата пък разклати здраво стола на наставника на гостите Николай Митов. Въпреки сериозните амбиции, финанси и селекция Хебър е едва девети, като след 7 изиграни двубоя има 1 равенство и цели 3 загуби. От тима се очакваше много повече и като игра, и като актив.
Радуканов изнесе лекция на опонента си и записа първа победа над Митов, след като преди това бе падал два пъти от него.
Срещата наблюдаваха Вили Вуцов, Кирил Вангелов, Станимир Стоилов, Георги Иванов-Гонзо, Даниел Боримиров, Петър Хубчев и Чавдар Цветков.
Двубоят започна перфектно за гостите. Още в 4-ата минута футболистите на Николай Митов стигнаха до гол. Бранителите на Септември направиха грешка в малкия пеналт, от която се възползва Октай Хамдиев, който стреля, получи се рикошет и кълбото се озова в Тодор Чаворски, който се разписа от близка дистанция.
В 34-ата минута Веселин Марчев бе много близо до втори гол, след като Галев изби негов силен удар от въздуха. В 41-ата минута домакините изравниха. Александър Башлиев центрира към Георги Русев, който с глава вкара своя трети гол от началото на сезона.
Втората част започна отново много добре за зелените. В 48-ата минута Юлиян Попев направи дузпа срещу Веселин Марчев. Зад топката застана Асен Георгиев, който заби четвъртия си гол от началото на шампионата. Три от попаденията бяха от дузпи, а едно от фаул.
В 61-ата минута домакините отново изравниха. Спас Георгиев центрира на втора греда към Юлиян Попев. Той свали кълбото към Георги Русев, който стреля, топката се отби в Папазов и попадна в мрежата на Деберлиев.
В 77-ата минута столичани стигнаха до пълен обрат. Юлиян Попев центрира перфектно в наказателното поле към Преслав Йорданов, който вкара поредния си гол с глава. В 82-ата минута Павел Петков заби четвърти гол в мрежата на Хебър. Нападателят се появи от резервната скамейка и вкара с мощен удар под гредата.
Така напълно заслужено Септември надви Хебър и заложи Ники Митов на дузпата.