09-03-2018 No Бозов, no problem

No Бозов, no problem

09-03-2018 Тема спорт

Рилски спортист може да печели и без Йордан Бозов. 39-годи??ният ветеран, който бе героят за самоковци във финала за Купата на България миналата седмица, получи заслужена почивка от Людмил Хаджисотиров в бг дербито за Балканската лига с Академик Пловдив. Въпреки отсъствието му обаче съставът на Удо продължи възходящото си представяне и се изравни на върха на класирането с Блокотехна преди последния кръг в редовния сезон на регионалната надпревара.
До този развой се стигна, след като Рилски записа 10-ия си успех в турнира, този път с 92:85. Така на 13 март самоковци ще имат директен двубой в Македония, който да определи първото място в крайното класиране преди финалната четворка. Домакините показаха характер, като успяха да обърнат студентите до почивката, въпреки че в първите минути изостанаха с 10 точки. В основата на победата бе Травис Тейлър с 25 точки и 7 борби, а Евън Равънел записа дабъл-дабъл от 19 точки и 11 овладени топки.
Левски Лукойл пък постигна втора поредна победа тази седмица. Сините надиграха без особени затруднения Ба??кими с 98:86. Домакините отвориха разлика от 10-ина точки в началото на срещата, след което умело контролираха темпото на игра и поддържаха дистанцията, без в нито един момент да бъдат притиснати от съперника. Основният въпрос пред Константин Папазов бе кои двама негови играчи да останат извън групата. Рулетката посочи Божидар Аврамов и Алекс Симеонов, които гледаха мача отстрани. Очаква се двамата да се завърнат в състава за визитата на Черно море в събота.
Неманя Мило??евич бе над всички със своите 13 точки, 7 борби и 2 асистенции за 25 минути. Дарил Брайънт пък бе най-резултатен с 16 точки за 20 минути. Папазов пусна в игра общо 11 баскетболисти, като единственият, който не успя да се разпи??е, бе Крис Минков. Деян Карамфилов пък остана през цялата среща на пейката.