Англия си намери нов селекционер

Томас Тухел се е съгласил да поеме Англия, информира трансферният гуру Фабрицио Романо. 51-годишният специалист се е разбрал с Футболната асоциация, като всички детайли по договора му са уточнени. Германецът всеки момент ще подпише своя контракт, а новината официално ще бъде съобщена днес. Той ще наследи временния селекционер Лий Карсли, който замени Гарет Саутгейт след края на Евро 2024.
За последно Тухел работи в германския колос Байерн, но през лятото напусна. В Мюнхен той бе треньор на капитана на Трите лъва Хари Кейн. 51-годишният специалист има опит в Англия, след като води Челси година и половина и спечели със сините Шампионска лига през 2021-а. Бил е начело още на Майнц, Борусия Дортмунд и ПСЖ.
Иначе ФА се надяваше да ангажира Пеп Гуардиола, но каталунецът постоянно даваше противоречиви сигнали за своето бъдеще. Ето защо шефовете през последните дни са ускорили преговорите с Тухел, който е изразил желание веднага да започне работа.