• ЦСКА
  • Левски
  • Лудогорец
  • Ботев Пловдив
  • Локомотив Пловдив
  • Славия
  • Локомотив София
  • Черно Море
  • Берое
  • Пирин Благоевград
  • Ботев Враца
  • Арда Кърджали
  • ЦСКА 1948
  • Спартак Варна
  • Хебър Пазарджик
  • Септември София
  • ТВ Програма
  • Livescore
  • Букмейкър Рейтинги
  • Начало
  • БГ Футбол
    • Ефбет лига
    • Втора Лига
    • Северозападна Трета лига
    • Североизточна Трета лига
    • Югозападна Трета лига
    • Югоизточна Трета лига
    • Купа на България
    • Национали
    • Легионери
    • Юноши
  • Световен футбол
    • Англия
    • Германия
    • Испания
    • Италия
    • Франция
    • Шампионска лига
    • Лига Европа
    • Лига на Конференциите
    • Копа Либертадорес
    • Мондиал 2022
  • Спорт
    • Баскетбол
    • Волейбол
    • Тенис
    • Лека атлетика
    • Моторни спортове
    • Бойни спортове
    • Зимни спортове
    • Американски спортове
    • Други
  • Анализи
  • Букмейкър
  • Интервюта
  • Още
    • Статистика
    • Ретро
    • Извън терена
    • Видео
Palms bet от 7Sport
  • Начало
  • Световен футбол Италия
  • Дженоа се цели високо с Шевченко

Дженоа се цели високо с Шевченко

12 ное. | 9:25

Целта на грифоните е да се превърнат в новия Аталанта

Sport.ua

Общоприето е, че големите компании в момента се интересуват най-вече от клубовете от Висшата лига, но бизнесмени от цял ​​свят активно гледат и към Серия А. Няма достатъчно английски клубове за всички кандидати, така че на Апенините вече има седем американски собственици. През септември Дженоа се присъедини към Милан, Фиорентина, Специя, Рома и Венеция в елита, както и Парма в Серия Б. Грифоните се превърнаха в осмия клуб от италианския елит със собственици от чужбина – Интер е китайско владение, а в Болоня командват канадци.

Деветкратният шампион (за последно през 1924 г.) Дженоа беше купен от базираната в Маями инвестиционна компания 777 Partners. Цената, разбира се, не бе впечатляваща – 150 милиона евро за 99,9% от акциите. От 2003 г. грифоните бяха собственост на Енрико Прециози, но на фона на финансовите проблеми той с радост прие предложението за продажба. Дженоа завърши 2020 г. с 33 милиона евро дълг, което е много за клуб от подобен калибър. Освен това тифозите са недоволни от дългата стагнация на грифоните. Отборът

 

не е завършил

дори в Топ 10

 

през последните четири сезона и два пъти финишира на последното спасително 17-о място. Затова Прециози изглеждаше твърде щастлив да се отърве от клуба.

„Дойде моментът да прехвърлим управлението на клуба в други ръце. Винаги съм казвал, че бих продал Дженоа само на доверени хора. Вярвам, че дните на т. нар. „патрони“, които единствено притежават клубовете, отминават. Футболът вече е собственост на големи компании с фокус върху забавлението на тифозите и печалбата” каза Прециози.

На този фон треньорското назначение на Андрей Шевченко ще постави началото на нова ера в историята на клуба. Очакванията за някакви гигантски разходи за нови попълнения в стила на богатите клубове от Висшата лига, очевидно няма да се случат. Новите собственици, които имат дял и в Севиля, досега са били скромни и не се изхвърлят с обещания да спечелят Шампионската лига след три години.

Ясно е, че Шевченко, съгласявайки се да дебютира на клубно ниво начело на един от аутсайдерите в Серия А (Дженоа е 17-и с 9 т., а със същия актив е и другият градски тим – Сампдория, който е под чертата на изпадащите), е получил определени гаранции, включително средства за укрепване през януари. Защото в противен случай с настоящия потенциал грифоните много трудно биха запазили мястото си в елита. Но за какво изпадане става дума, ако собствениците говорят за плановете си за „връщане на Дженоа на върха“? Разбира се, това са обичайни думи в такива случаи, но никой не би казал нещо подобно просто така.

„Много съм доволен, че тифозите ни посрещнаха толкова топло. Благодарни сме, но разбираме, че трябва

 

да спечелим

уважението им

 

с нашите действия. Ние не дойдохме тук, за да загубим, а за да спечелим“, каза Джош Уондър, основател на 777 Partners.

Американците вече са си избрали пример за подражание. Те са пределно наясно, че няма да станат като Ювентус, Интер или Милан при сегашните условия, но е възможно да повторят успеха на Аталанта.

„Имаме добър пример пред нас. Много ни харесва как се развива Аталанта. Те имат отличен проект по отношение на управлението на клуба и отборната игра. Аталанта участва редовно в Шампионската лига през последните сезони и бихме искали да повторим пътя им“, казаха от ръководството.

Любопитно е, че Прециози остава в ръководството на клуба, а по-рано именно в Дженоа разкри качествата си настоящият наставник на Аталанта Джан Пиеро Гасперини.

„Казваха, че буквално „ям“ треньори, но това не е така. Ако намеря правилния наставник, той получава време. Гасперини е работил в Дженоа общо 9 години”, каза бившият собственик.

Сега въпросът е ще има ли достатъчно време Шевченко? Явно, да. Ако грифоните успеят да запазят мястото си в елита в края на този сезон, тогава Андрей определено ще има шанс през лятото да подготви отбора и да получи нов състав. Нищо чудно, че специалистът подписа договор до лятото на 2024 година. Вероятно клубът наистина се надява, че Шевченко ще

 

оглави и ръководи

новия проект

 

на Дженоа.

За бившия селекционер на Украйна това ще бъде първият опит в клубния отбор, но самият наставник явно чувства, че е готов за ежедневна работа. В противен случай Шевченко нямаше да се присъедини към слаб отбор в средата на сезона. Италия е идеалният вариант за него и на Апенините треньорът би имал по-голям шанс от по-опитните си сънародници. Например бившият му съотборник в Динамо Киев и националния отбор Сергей Ребров, въпреки успешните си изяви в Англия за Тотнъм и Уест Хем, все още не може да си проправи път до робота в топшампионат, след като стигна до Ференцварош, а сега е в Ал Аин от ОАЕ. Докато златната история на Шевченко в Милан позволи на наставника без клубен опит веднага да поеме отбор от Серия А. Ще се възползва ли носителят на „Златната топка” за 2004 г. от шанса си? Всички предпоставки за успех са налице.

 

Сподели

Свързани

1 юли | 9:58

ПСЖ с първо лятно попълнение


Прочети повече
30 юни | 23:58

Бруно: Не вярвам Манчестър Юнайтед да е готов да загуби Роналдо


Прочети повече
30 юни | 23:06

Интер обяви още един нов


Прочети повече
30 юни | 22:12

Лисандро Мартинес реже Арсенал заради Юнайтед


Прочети повече
30 юни | 21:22

Шави набеляза трима за гонене


Прочети повече
30 юни | 20:35

Реал и Фиорентина се договориха за трансфера на Лука Йович


Прочети повече
30 юни | 19:35

Лийдс отхвърли късно предложение на Барселона за Рафиня


Прочети повече
30 юни | 17:38

Юве готов със заместник на Де Лихт


Прочети повече
30 юни | 14:43

Испански специалист поема Атлетик Билбао за трети път


Прочети повече

Анкети

Кой ще направи най-силен старт на сезона?

Покажи резултатите

Зареждане ... Зареждане ...

Най-четени

Последно публикувани

  • 0
    Европейски гранд иска ас на Лудогорец
    1 юли | 10:21
  • 0
    Крушарски благодари на Левски за доверието
    1 юли | 10:10
  • 0
    ПСЖ с първо лятно попълнение
    1 юли | 9:58
  • 0
    Бултрасите се заканиха: Наближава жълто-черната инвазия към София!
    1 юли | 9:42
  • 0
    Ботев Пд дава защитник под наем на Берое
    1 юли | 9:26

За реклама:

temasport-website@abv.bg

+359 896 705 191

Последвай ни:

© 2022 Тема Спорт. All Rights Reserved.