В Левски явно се задава смяна на собствеността. Поне за това настояват част от сините фенове. Тръст „Синя България“ – сдружението, което притежава 10% от акциите на футболния клуб, ще проведе в събота Общо събрание. Една от залегналите точки в дневния ред е „.Приемане на решение Сдружение „Синя България“ да прехърли акциите си в „Професионален футболен клуб Левски“ АД на ново сдружение с
нестопанска цел, което да притежава контролния пакет акции на „Професионален футболен клуб Левски“ АД“.
Голямата идея и мажоритарният собственик Наско Сираков да прехвърли 41% от дяловете си в новото сдружение, тоест с тези на тръста, да станат общо 51%. И след това бъдещите членове на клуба периодично да могат сами да избират кой да е президент на Левски за определен мандат. Ще видим дали това ще се случи.
Ето какво се пише в поканата за общо събрание на „Тръст Синя България“.
„Управителният съвет на Сдружение „Синя България“, гр.София, ЕИК: 176703237, на основание чл.26, ал.2; чл.27, ал.1 и ал.2 и чл.29, ал.1 от Устава на Сдружението, свиква Редовно годишно отчетно-изборно Общо събрание, което ще се проведе на 13.11.2021г., от 10:00 часа, в гр. София, пл. „Македония 1“, Етаж 2, Конгресен Център Глобус, при следния дневен ред:
При липса на кворум, на основание чл.27, ал.4 от Устава, Общото събрание ще
се проведе на същото място, един час по-късно и е законно, колкото и членове
да се явят. Начален час за регистрация на членове за участие в Общото събрание – 9.00
часа. На основание чл.23, ал.2 от Устава, Членовете на сдружението участвуват в
Общото събрание лично или чрез свой упълномощен представител. На основание чл.24, ал.6 от Устава един упълномощен може да представлява наймного трима пълномощника.
Членове на Сдружението, регистрирани по-малко от един месец преди Общото
събрание, няма да имат възможност да гласуват.
Събранието ще се проведе при спазване на всички установени противоепидемични мерки, в сила към датата на неговото провеждане! Умоляваме за спазване на посочените часове!“.