Карлос Сайнц даде най-добро време в третата тренировка преди Гран при на Испания

Пилотът на Ферари Карлос Сайнц-младши даде най-добро време в третата свободна тренировка преди домашното за него Гран при на Испания на пистата в Каталуния.
По този начин Сайнц продължи прогреса си от вчерашните занимания, когато бе съответно трети и втори.
Той измина най-бързата си обиколка за 1 минута и 13.013 секунди. Втори на 0.030 секунди се нареди британецът Ландо Норис с МакЛарън, а трети на още седем хилядни бе другият пилот на Ферари – Шарл Льоклер (Монако).
Световният шампион Макс Ферстапен с Ред Бул е четвърти в тренировката на 0.074 секунди от най-доброто време, а след нидерландеца се наредиха двамата британски билоти на Мерцедес Джордж Ръсел (+0.151 секунди) и Люис Хамилтън (+0.346). Всички останали пилоти в заниманието завършиха на повече от седем десети от секундата от Сайнс.
Квалификацията за място на стартовата решетка в утрешното състезание е днес от 17:00 часа.