Локомотив Пловдив ще привлече трима чуждестранни играчи през зимния трансферен прозорец, разбра „Тема Спорт“. През миналата седмица се е провела среща за селекцията между президента Христо Крушарски, спортния директор Георги Иванов-Гонзо и старши треньора Александър Тунчев. Босът на черно-белите е дал зелена светлина за взимането на трима иностранци – централен защитник, вътрешен халф и централен нападател.
Крушарски е обявил пред Тунчев и Гонзо, че могат да започнат да оглеждат играчи за въпросните позиции. Те трябва да са свободни агенти и да са съгласни на определени от него финансови условия.
Останалата част от селекцията щяла да бъде от млади български играчи и футболисти от школата на клуба. В момента голяма част от тях играят в дубъла на Локо в Югоизточната Трета лига. От ДЮШ ще бъде направен доклад за качествата на талантите и Гонзо и Тунчев ще изберат кои от тях да изкарат зимната подготовка.
Вече са небелязани и няколко млади състезатели от Втора лига. Един от тях е Борис Тютюков от Созопол.
В момента пък се водят последните разговори за зимния лагер, който почти сигурно ще е в Турция, където тимът ще изиграе 4 или 5 контроли.
В събота смърфовете гостуват на Пирин Благоевград (15:15 часа). Фенклуб Локомотив Пловдив организира екскурзия на цена от 20лв. Записванията стават на барчето при Мая (до бариерата на спортния комплекс), часът на тръгване ще бъде уточнен допълнително. Всички привърженици, които желаят да посетят срещата, трябва да носят със себе си валиден зелен сертификат и своята лична карта. Билетите са с цена 12 лева и ще се продават на каса на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград преди мача.