• ЦСКА
  • Левски
  • Лудогорец
  • Ботев Пловдив
  • Локомотив Пловдив
  • Славия
  • Локомотив София
  • Черно Море
  • Спартак Варна
  • Берое
  • Пирин Благоевград
  • Ботев Враца
  • Хебър Пазарджик
  • Арда Кърджали
  • ЦСКА 1948
  • Септември София
  • ТВ Програма
  • Livescore
  • Букмейкър Рейтинги
  • Начало
  • БГ Футбол
    • Ефбет лига
    • Втора Лига
    • Северозападна Трета лига
    • Североизточна Трета лига
    • Югозападна Трета лига
    • Югоизточна Трета лига
    • Купа на България
    • Национали
    • Легионери
    • Юноши
  • Анализи
  • Букмейкър
  • Интервюта
  • Световен футбол
    • Англия
    • Германия
    • Испания
    • Италия
    • Франция
    • Шампионска лига
    • Лига Европа
    • Лига на Конференциите
    • Копа Либертадорес
    • Мондиал 2022
  • Спорт
    • Баскетбол
    • Волейбол
    • Тенис
    • Лека атлетика
    • Моторни спортове
    • Бойни спортове
    • Зимни спортове
    • Американски спортове
    • Други
  • Още
    • Статистика
    • Ретро
    • Извън терена
    • Видео
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
  • Начало
  • Американски спортове
  • Орлите ще се възползват от проблемите на Найнърс

Орлите ще се възползват от проблемите на Найнърс

29 ян. | 8:31

Тайлър СЪЛИВАН, cbssports.com

Само четири отбора продължават да мечтаят, че след малко повече от две седмици ще вдигнат трофея от СуперБоул. Глендейл очаква с нетърпение да приеме битката за най-ценното отличие в професионалния спорт отвъд океана. Американският футбол е все така жив и интересен, макар през този сезон резултатите в плейофите да не донесоха кой знае какви изненади. Дали тенденцията да познаваме победителите ще се запази и този уикенд? Предстои да разберем.

Филаделфия – Сан Франциско (неделя от 22:00 часа)

Походът на Брок Пърди и Сан Франциско по модела на Пепеляшка бе една от най-симпатичните истории за настоящата кампания. Но всяка приказка има начало и край. А в реалния живот финалът не винаги е щастлив. Именно това се очаква да се случи и с найнърс, когато приемат в неделя вечер Филаделфия. Причината? Орлите са може би най-неподходящ съперник за този отбор, тъй като имат всичко необходимо, за да се възползват от слабите им места.

Нападението на Филаделфия разполага с инструментите, за да праща дълги и дълбоки топки в защитата на гостите. Воденият от Кайл Шанахан състав има сериозни проблеми в това естество, като се намира в дъното по спрени атаки на противника, както и по отношение допуснати тъчдауни и постигнати пресечени пасове. А когато срещу себе си има куотърбек, който обича да хвърля дълги топки, нещата не изглеждат никак добре.

И именно това е най-солидното качество на Джейлън Хъртс. Плеймейкърът на орлите е записал 10 тъчдауна, срещу само един интерсепшън, когато прави подавания за над 25 ярда. След като не блесна по време на първия етап от плейофите, сега Ей Джей Браун ще бъде основната мишена за пасовете на Хъртс, търсейки максимален ефект от проблемите на гостите. Особено, след като 7 от 11-те му тъчдауна дойдоха точно след дълбоки подавания!

Защитата на Филаделфия от своя страна също има инструментите, за да спре нападението на воденото от Пърди нападение. Найнърс водят в Лигата по отношение преминати ярдове след дълъг пас, както и за най-много завършени подавания. Но отбраната на орлите е в Топ 10 срещу подобен стил. Така че онова, което Сан Франциско може най-добре, е това, срещу което Фили се брани най-добре. А това, което найнърс не могат да спрат, е точно това, което орлите умеят в атака. И тези „мешани елементи“ би трябвало да са разковничето към изхода на мача.

Прогноза: Филаделфия – Сан Франциско 24:20

Канзас Сити – Синсинати (понеделник от 01:30 часа)

Бенгалските тигри изглеждат така, сякаш човек просто трябва да им се довери, без значение на чий терен ще излязат да играят. Успяха да спечелят на снежния терен в Бъфало и сега очакванията са да го сторят при визитата на Канзас Сити.

Със сигурност домакините ще направят и невъзможното, за да разчитат пълноценно на Патрик Махоумс и да излекуват травмата на глезена му. Но психически той едва ли ще е готов да атакува по начина, по който обича да го прави, с топка в ръце. Ако това действително е така, то вождовете остават без едно от най-силните си оръжия – измъкването на Махоумс в тежки и решителни ситуации, а това би била половин победа за Синсинати.

Като изключим травмата на куотърбека, нека не забравяме, че отбраната на тигрите си има и други предимства. През настоящите плейофи гостите не са допуснали нито една точка в четвъртата четвъртина! И това не е случайно. По време на целия сезон Синсинати е на второ място за най-малко точки в тяхното поле именно в последната част. Или казано по друг начин, ако изоставате срещу бенгалските тигри преди финалните 15 минути, до голяма степен сте обречени.

Да не забравяме, че Джо Бъроу може и отлично да движи нападението на тима си. Отбраната на вождовете не е от най-солидните, като това важи най-вече за средата на терена и допуснатите по 7.6 ярда на носене на топката от Джаксънвил. Тоест – Синсинати е фаворит за втора поредна година да достигне до финалната права.

Прогноза: Канзас Сити – Синсинати 23:27

 

Сподели

Свързани

EUROLEAGUE 2022-2023 / ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ. (ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI)

1 апр. | 9:19

13-та поредна над големия враг: Саша Везенков и Олимпиакос еднолични лидери в Евролигата


Прочети повече
1 апр. | 7:31

Ман Сити – Ливърпул се превърна в най-токсичния сблъсък във ВЛ


Прочети повече
1 апр. | 7:15

Кои ще водят ЦСКА към титлата?


Прочети повече
31 мар. | 21:21

В Левски затишието е пред голяма буря


Прочети повече
31 мар. | 19:22

Уимбълдън вдигна забраната за руснаци и беларуси, украинците ще бойкотират


Прочети повече
31 мар. | 17:25

Футболният град на Африка


Прочети повече
31 мар. | 17:22

Джошуа „счупи“ кантара за битката с Убиеца


Прочети повече
31 мар. | 15:56

Над 10 бона глоби за скандалите в Перник


Прочети повече
31 мар. | 15:53

5 неудобни за Наско Сираков въпроса преди общото събрание


Прочети повече

Анкети

Колко точки ще спечели ЦСКА от мачовете с Левски и Лудогорец до края на редовния сезон?

Покажи резултатите

Зареждане ... Зареждане ...

Най-четени

  • март 28, 2023
    Боби Михайлов напуска БФС, ще става политик
  • март 28, 2023
    Баста! За плескавица трябва и кайма!
  • март 28, 2023
    Тримата българи, които според Гонзо ще станат големи играчи
  • март 27, 2023
    Владислав Стоянов се завръща в игра, ще пази за Тунджа 2006 Тенево
  • март 26, 2023
    Георги Иванов-Геша: Победа за Левски е равна на по-малко разплакани деца

Последно публикувани

  • 0
    13-та поредна над големия враг: Саша Везенков и Олимпиакос еднолични лидери в Евролигата
    1 апр. | 9:19
  • 0
    Котдивоарец се завърна с хеттрик за Ботев Пд при голово шоу
    1 апр. | 9:09
  • 0
    Впечатляващо представяне от Лудогорец II, остава непобеден като домакин
    1 апр. | 8:59
  • 0
    Наско Сираков пуска в обръщение част от акциите, предвидени за Тити Папазов
    1 апр. | 8:44
  • 0
    Приятел на Георги Иванов: Гонзо симпатизираше на ЦСКА като малък
    1 апр. | 8:29
Palms Bet
close button

За реклама:

temasport-website@abv.bg

+359 896 705 191

Последвай ни:

© 2022 Тема Спорт. All Rights Reserved.