• ЦСКА
  • Левски
  • Лудогорец
  • Ботев Пловдив
  • Локомотив Пловдив
  • Славия
  • Локомотив София
  • Черно Море
  • Берое
  • Пирин Благоевград
  • Ботев Враца
  • Арда Кърджали
  • Царско Село
  • ЦСКА 1948
  • ТВ Програма
  • Livescore
  • Букмейкър Рейтинги
  • Начало
  • БГ Футбол
    • Ефбет лига
    • Втора Лига
    • Северозападна Трета лига
    • Североизточна Трета лига
    • Югозападна Трета лига
    • Югоизточна Трета лига
    • Купа на България
    • Национали
    • Легионери
    • Юноши
  • Световен футбол
    • Англия
    • Германия
    • Испания
    • Италия
    • Франция
    • Шампионска лига
    • Лига Европа
    • Лига на Конференциите
    • Копа Либертадорес
    • Мондиал 2022
  • Спорт
    • Баскетбол
    • Волейбол
    • Тенис
    • Лека атлетика
    • Моторни спортове
    • Бойни спортове
    • Зимни спортове
    • Американски спортове
    • Други
  • Анализи
  • Букмейкър
  • Интервюта
  • Още
    • Статистика
    • Ретро
    • Извън терена
    • Видео
Palms bet от 7Sport
  • Начало
  • БГ Футбол
  • Пълен паритет в дербито след мачове за купата

Пълен паритет в дербито след мачове за купата

22 сеп. | 11:33

Янаки ДИМИТРОВ

ЦСКА на Стойчо Младенов громи сините след победен сценарий през 2013 година

 

Днес ЦСКА и Левски ще изиграят 1/16-финалите си за Купата на България. Червените „гостуват“ на лидера във Втора лига Хебър Пазарджик на своя „Българска армия“, докато на сините им предстои визита на митичния „Бончук“ в Дупница, където ще се изправят срещу друг тим от Б група – Марек. Със сигурност двамата треньори – Стойчо Младенов и Станимир Стоилов, ще направят стартовите състави през призмата на задаващото се вечно дерби. Съперниците ще се изправят един срещу друг на националния стадион в неделя, 26 септември, от 16:30 часа.

„Тема Спорт“ провери архивите, за да види колко пъти през новия век ЦСКА и Левски кръстосват шпаги непосредствено след двубои за Купата на България, какъвто е сегашният случай. Това е ставало точно пет пъти, като в тях имат паритет. Балансът е по една победа, равенствата са 3, а головата разлика е 7-5 в полза на тима от Борисовата градина.

В ранната пролет на 2002 година Левски разгромява с 6:0 Рилски спортист у дома, а ЦСКА побеждава с 1:0 като гост Локо Пловдив – това са първи четвъртфинали за купата, които се играят на 27 февруари. На 2 март вечните съперници се изправят един срещу друг на „Армията“. Домакините откриват чрез Любо Пенев в 46-ата минута, а след това Владо Манчев удвоява в 56-ата. Сините обаче се вдигат и отговарят чрез Георги Иванов (64) и Георги Чиликов (69) – 2:2, като при този резултат приключва двубоят.

През сезон 2002/03 ЦСКА, воден от Стойчо Младенов, среща Левски в полуфиналите за Купата на България. На „Армията“ гостът печели с 1:0 с гол в последната минута на нисичкия еквадорец Мануел Мендоса. Реваншът на „Георги Аспарухов“ се играе на 3 май 2003, като е нервен и изпълнен с грубости. В 70-ата минута Станислав Ангелов от домакините и Христо Янев от червените са изгонени, а двубоят приключва 0:0. След това двата тима се изправят за първенство един срещу друг, пак на „Герена“, като срещата завършва 1:1. Сините откриват чрез Тодор Колев в 50-ата минута, но португалецът Жоао Паоло Брито вкарва за скъпоценното 1:1 в 62-ата. След мача Стойчо Младенов се изцепва: „Станах шампион на говеждия стадион“.

През 2003/04 отново има вечно дерби непосредствено след двубои за купата. На 28 октомври 2003-а ЦСКА прави 0:0 срещу Пирин в Благоевград в първи 1/16-финален двубой, а Левски стигат до 0:0 в друг югозападен град – 0:0 срещу Вихрен в Сандански. 3 дни по-късно противниците излизат на „Георги Аспарухов“. Емил Гъргоров дава аванс на армейците в 53-ата минута, но още в следващата Тодор Колев изравнява – 1:1, като този резултат остава до края.

През 2013/14 на 12 октомври ЦСКА и Левски играят 1/16-финали реванши за купата, като продължават напред за сметка съответно на Хасково и Пирин ГД. Начело на червените отново е Стойчо Младенов. А той и възпитаниците му хвърлят здрав бой на съперника в дербито, играно на 19 октомври на националния стадион. Армейците разгромяват съперника само за 6 минути – Неманя Милисавлевич открива в 31-ата, Апостол Попов удвоява в 35-ата, а Емил Гъргоров слага точка на спора в 37-ата.

През 2018/19 на 25 септември 2018-а Левски разбива аматьорите от Атлетик Куклен за купата с 6:0, а червените удрят с 2:0 Монтана. 4 дни по-късно червени и сини се изправят един срещу друг. Този път ликува Левски. В 30-ата минута звездата на тима – французинът Габриел Обертан, стреля мощно, топката среща левия стълб, удря се в гърба на вратаря Витаутас Черниаускас и влиза в мрежата – 1:0.

Какво ли ще ни предоставят вечните съперници в неделя?

 

ШАМПИОНАТНИТЕ ВЕЧНИ ДЕРБИТА ПРЕЗ НОВИЯ

ВЕК СЛЕД СБЛЪСЪЦИ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ

 

СЕЗОН 2001/02

МАЧОВЕ ЗА КУПАТА

1/4-финали, първи срещи

27 февруари 2002 г.:

Левски – Рилски спортист    6:0

Локо Пд – ЦСКА    0:1

 

ШАМПИОНАТНО ДЕРБИ

2 март 2002 г.:

ЦСКА – ЛЕВСКИ   2:2

 

СЕЗОН 2002/03

МАЧ ЗА КУПАТА

1/2-финал, реванш:

Левски – ЦСКА 0:0

 

ШАМПИОНАТНО ДЕРБИ

ЛЕВСКИ – ЦСКА   1:1

 

СЕЗОН 2003/04

МАЧОВЕ ЗА КУПАТА

1/16-финали, първи мачове

28 октомври 2003 г.:

Пирин Бл – ЦСКА   0:0

Вихрен – Левски      0:0

 

ШАМПИОНАТНО ДЕРБИ

31 октомври, 2003 г.:

ЛЕВСКИ – ЦСКА   1:1

 

СЕЗОН 2013/14

МАЧОВЕ ЗА КУПАТА

1/16-финали, реванши

12 октомври 2013 г.:

Хасково – ЦСКА     1:1

Пирин ГД – Левски 0:5

 

ШАМПИОНАТНО ДЕРБИ

19 октомври 2013 г.:

ЦСКА – ЛЕВСКИ   3:0

 

СЕЗОН 2018/19

МАЧОВЕ ЗА КУПАТА

1/16-финали

25 септември 2018 г.

Атлетик Куклен – Левски    0:6

Монтана – ЦСКА    0:2

 

ШАМПИОНАТНО ДЕРБИ

29 септември 2018 г.:

ЦСКА – ЛЕВСКИ   0:1

 

Баланс: 5 мача, 1 победа за ЦСКА, 3 равенства, 1 победа за Левски, голова разлика 7-5 в полза на ЦСКА

Сподели

Свързани

28 май | 13:12

Националите се събраха и тренират в Разград за Лигата на нациите


Прочети повече
28 май | 10:50

Ботев Пловдив има яснота за летния си лагер


Прочети повече
28 май | 10:20

Аржентински медии издадоха интереса на Лудогорец към местен играч


Прочети повече
28 май | 10:03

В Турция: Бешикташ е изпратил оферта на ЦСКА за Кайседо


Прочети повече
28 май | 9:48

ЦСКА 1948 се подсилва с бразилско крило


Прочети повече
28 май | 9:18

Ботев Пд – Берое е битка за поне 350 хиляди евро


Прочети повече
28 май | 9:11

Смоленски още не е наясно с бъдещето си


Прочети повече
28 май | 8:57

Сините искат нидерландец


Прочети повече
28 май | 8:03

Саша Илич отказа на Партизан и ще бъде треньор на ЦСКА


Прочети повече

"ТЕМА СПОРТ" - ВЕСТНИК СЪС СТОЙНОСТ!

АНКЕТА

Как ще завърши финалът на ШЛ на 28 май?

Покажи резултатите

Зареждане ... Зареждане ...

Последно публикувани

  • 0
    Официално: Любо Пенев е новият старши треньор на ЦСКА 1948
    28 май | 13:30
  • 0
    Хамилтън оплю пистата в Монако
    28 май | 13:23
  • 0
    Националите се събраха и тренират в Разград за Лигата на нациите
    28 май | 13:12
  • 0
    Сагата на Челси приключи! Клубът ще има нов собственик от понеделник
    28 май | 12:56
  • 0
    Медали за България от Европейското по бокс!
    28 май | 12:37

За реклама:

temasport-website@abv.bg

+359 896 705 191

Последвай ни:

© 2022 Тема Спорт. All Rights Reserved.