• ЦСКА
  • Левски
  • Лудогорец
  • Ботев Пловдив
  • Локомотив Пловдив
  • Славия
  • Локомотив София
  • Черно Море
  • Берое
  • Пирин Благоевград
  • Ботев Враца
  • Арда Кърджали
  • Царско Село
  • ЦСКА 1948
  • ТВ Програма
  • Livescore
  • Букмейкър Рейтинги
  • Начало
  • БГ Футбол
    • Ефбет лига
    • Втора Лига
    • Северозападна Трета лига
    • Североизточна Трета лига
    • Югозападна Трета лига
    • Югоизточна Трета лига
    • Купа на България
    • Национали
    • Легионери
    • Юноши
  • Световен футбол
    • Англия
    • Германия
    • Испания
    • Италия
    • Франция
    • Шампионска лига
    • Лига Европа
    • Лига на Конференциите
    • Копа Либертадорес
    • Мондиал 2022
  • Спорт
    • Баскетбол
    • Волейбол
    • Тенис
    • Лека атлетика
    • Моторни спортове
    • Бойни спортове
    • Зимни спортове
    • Американски спортове
    • Други
  • Анализи
  • Букмейкър
  • Интервюта
  • Още
    • Статистика
    • Ретро
    • Извън терена
    • Видео
Palms bet от 7Sport
  • Начало
  • Световен футбол Испания
  • Райо Валекано утежни още повече ситуацията в Барса

Райо Валекано утежни още повече ситуацията в Барса

27 окт. | 22:04

Новакът в Ла Лига Райо Валекано задълбочи кризата в Барселона след домакинска победа с 1:0. 35-годишният Радамел Фалкао вкара единствения гол за домакините в 30-та минута. Каталунците направиха няколко пропуска, като най-големият бе на Мемфис Депай от дузпа в 74-та минута.

Серхио Агуеро започна като титуляр за Барса за първи път, но се отчете с няколко пропуснати положения. Загубата бе втора поредна за тима на Роналд Куман, който през уикенда бе надигран от Реал Мадрид в голямото дерби на Испания. Така Барса е на 9-то място в класирането с 15 точки, като от началото на сезона има 4 победи, 3 равенства и 3 загуби.

Райо Валекано пък продължи прекрасното си представяне и към момента е на 5-та позиция с 19 точки. Води Севиля с 23 точки, пред Бетис и Реал Сосиедад с по 21 точки. Реал Мадрид е с 20, но от 22:30 ч. приема Осасуна и може да се върне отново на върха в класирането.

Каталунците не започнаха особено концентрирано мача, като в началните минути Тер Стеген в два случая изправи косите на съотборниците си с рискови подавания. Домакините обаче не успяха да се възползват от тях.

И все пак Райо наказа сериозна грешка на Барса в 30-та минута. Бускетс сбърка в централната зона на терена и Трехо намери на скорост Радамел Фалкао. Колумбиецът влезе в наказателното поле, финтира Пике и с левия си крак по диагонала не остави никакви шансове на Тер Стеген – 1:0.

Барса можеше да изравни бързо, но в 36-та минута Сержиньо Дест се отчете с нов грандиозен пропуск. Мемфис Депай проби по лявото крило и пусна прекрасен пас към границата на вратарското поле. Там Дест изпревари защитниците на домакините, но стреля изключително неточно и прати топката далеч над вратата.

Барса започна силно второто полувреме и в 48-та минута Нико направи нов пропуск. Младокът бе изведен зад защитата на гостите от Жорди Алба, но стреля покрай вратата.

Последваха още две изгодни положения за каталунците, но и в двата случая Серхио Агуеро не успя да нанесе точен удар. В 55-та минута Кун бе изведен от Дест, но стреля покрай вратата. Четири минути по-късно аржентинецът отново изскочи на стрелкова позиция, но този път шутът му беше блокиран от защитник на Райо.

Малко след това Алба проби по лявото крило и намери около точката на дузпата Коутиньо. Бразилецът обаче нанесе отчайващ удар. Пропуските на каталунците продължиха, а над всички бе този на Депай. Нидерландецът изпусна дузпа в 72-та минута, която сам си изработи минута по-рано. Депай стреля в десния долен ъгъл на вратата, където Димитриевски вече се бе пласирал и успя да отрази.

До края Барса така и не спя да стигне дори до изравнителен гол и записа четвъртата си загуба от началото на сезона.

Сподели

Свързани

21 май | 14:35

Фил Фодън е най-добрият млад играч във Висшата лига


Прочети повече
21 май | 10:51

Тоти се е заел със специална мисия


Прочети повече
21 май | 9:36

Журналист: Флорентино е признал пред отбора, че Мбапе няма да дойде


Прочети повече
21 май | 9:13

Погба реши къде ще играе в следващите няколко години


Прочети повече
21 май | 8:27

Рома показали мускули срещу Торино


Прочети повече
21 май | 7:47

Реал Мадрид завърши сезона в Ла Лига по неочакван начин


Прочети повече
20 май | 22:42

Звезда на Евертън попиля Джейми Карагър: Измий си устата преди да говориш с мен


Прочети повече
20 май | 21:45

Пеп след краха с Реал: Титлата от Премиър Лийг е по-сладка от трофея в Шампионска лига


Прочети повече
20 май | 20:50

Бъдещето на Антоан Гризман е решено


Прочети повече

АНКЕТА

Как ще завърши финалът на ШЛ на 28 май?

Покажи резултатите

Зареждане ... Зареждане ...

Последно публикувани

  • 0
    Фил Фодън е най-добрият млад играч във Висшата лига
    21 май | 14:35
  • 0
    Съботния коментар на Жаклин Михайлов: „Много съм доволен от себе си“, а футболът да го оправя някой друг
    21 май | 14:15
  • 0
    „MAXFIGHT“: Копривленски спечели титла, Колев би световен шампион
    21 май | 13:22
  • 0
    Брадли Мазику си отиде от ЦСКА и България
    21 май | 13:15
  • 0
    Българският кечист отново демонстрира обичта си към Локо (Пд) (СНИМКА)
    21 май | 13:03

За реклама:

temasport-website@abv.bg

+359 896 705 191

Последвай ни:

© 2022 Тема Спорт. All Rights Reserved.