Спартак Вн взе най-доброто решение
Спартак Варна като отбор изобщо не показва, че като клуб не е както трябва. В тази нестабилна обстановка, при която не е ясно кой точно кара влака и кой точно е собственик, или по-точно кой е оторизиран да търси нов главен акционер, тимът на соколите се представя над очакваното ниво. Е понеже на „Коритото“ се проведоха две паралелни общи събрания и официалната информация идваше от два канала, досущ като един политически субект, аудиторията бе и продължава да е объркана. Но към днешна дата има някакво затишие.
И на фона на това, абсолютно заслужени аплодисменти заслужава човекът, който е предложил Николай Киров за старши треньор, а също и човекът, който е одобрил тази идея. А вероятно става въпрос за един и същи човек, но кой да знае в тази интересна ситуация.
Николай Киров е с много добър треньорски профил точно за настоящата ситуацията в Спартак Варна. Белия е спокоен, улегнал, уравновесен и способен да гаси пожари, да лавира и да слага порядък в подобни обстановки. Така към момента именно той е център на внимание, а неразбориите по високите етажи остават встрани и явно се решават в движение с тиха дипломация. При което на футболистите им остава да мислят само за тренировъчния процес и за играта.
И преминаваме към втория аспект. Николай Киров е много подходящ и за профилите на наличните футболисти и за поведението им като отбор. Селектираните от Александър Томаш играчи като че ли имаха необходимост от точно такъв тип треньор като Киров, който хем да ги успокои, хем да им вкара доза увуреност, най-вече в дефанзивен план. Соколите и преди това си имаха разнообразието в атака, Ахмед Ахмедов пак си имаше нюх да излиза на голови ситуации и вкарваше, а Ромееш Ивей, който е един от малцината, останали от времето на Димитър Димитров-Херо, продължава да дава солта и пипера и дори наскоро подписа нов договор. Но сега някак всички показват малко повече отговорност и ангажименти, когато топката е в противниковия отбор.
Забележително е, че Спартак Варна вкара цели четири гола на отбор, воден от Бруно Акрапович, който е известен със прагматичните изисквания и указания за затворен футбол. Срещу същия Хебър настоящият тим на Томаш ЦСКА вкара само един път. Соколите играят със завидно самочувствие, но вече не продължават да правят каквото си искат, както и скандираха при временния треньор Иван Цветанов. Сега те също играят добре, но правят каквото им каже треньора Киров, който не говори много, но явно тези, които трябва, го разбират с малко думи.
Като треньор на Спартак Томаш похвали много ЦСКА на Томислав Стипич за играта на червените с Лудогорец и после ги би с 3:0 на „Коритото“. После Томаш замени Стипич и сега му предстои мач срещу неговия Спартак, но вече доразвит от Николай Киров. Всички съвпадения ще бъдат забравени днес на националния стадион, където трябва да видим как треньорите се надцакват с идеи. И след това да кажат имало ли е сантименти или всички са стопроцентови професионалисти.