Без болните от коронавирус Сидни Кросби и треньора Майк Съливан Питсбърг се справи с Филаделфия
Флорида окупира върха в генералното класиране на НХЛ. Пантерите удариха един от фаворитите за титлата – Вашингтон с 5:4, след продължение. В герой за домакините се превърна Ету Луостаринен, който реализира победния гол 1:55 минути след началото на добавената част. Така Флорида стартира сезона с 9 победи от 10 двубоя, което е най-доброто начало на кампания в НХЛ за пантерите.
Луостаринен имаше сериозен късмет при реализираното попадение. Той опитваше да подаде шайбата, но тя се отклони от играч на столичани и изненада стража на гостите. Така Флорида продължава страхотното си представяне. Предишният най-добър старт на тима, в рамките на първите 10 мача, бе 7 победи и 3 поражения през сезон 1996-1997.
Александър Барков вкара два гола за домакините и така изравни Оли Йокинен като най-резултатен играч в клубната история. Двамата имат по 188. Арън Екблад пък завърши мача с гол и асистенция, а Брендън Монтюр също отбеляза едно попадение за победата. На вратата на домакините Спенсър Найт спря 25 шайби, след като влезе в игра за началото на втората третина. Той замени Сергей Бобровски, който отрази всичките 13 удара през първата част, но получи контузия в горната част на тялото.
За Вашингтон Александър Овечкин вкара за десети път през сезона и записа две асистенции. Конър Макмайкъл, Том Уилсън и Даниел Спронг отбелязаха другите три попадения за столичани.
В друг от по-интересните сблъсъци в поредния кръг в НХЛ Питсбърг се наложи над Филаделфия с 3:2 след продължение. Крис Летанг вкара 1:57 минути от началото на допълнителната част и донесе успеха на пингвините. Той се появи в игра за първи път от 19 октомври насам след лечение на коронавирус и прекрати серията от три поредни загуби за своя тим. Питсбърг се справи с тежката задача, въпреки че бе без капитана си Сидни Кросби. Голмайсторът отсъства от пързалката заради положителен тест, а старши треньорът Майк Съливан се присъедини към него часове преди началото на мача.
В тяхно отсъствие Тристан Джари спаси 36 удара на вратата, а другите два гола бяха дело на Брок Макгин и Джейк Генцел. Травис Конечни и Скот Лафтън бяха точни за Филаделфия, като вторият изравни 2:52 преди сирената.