2:0 до 64-тата минута, 2:3 краен – няма кой да спре победната им серия

Бетис постигна впечатляваща победа с 3:2 като гост на Леганес в мач от 28-ия кръг на Ла Лига, въпреки че изоставаше с два гола до средата на втората част. Така тимът от Андалусия записа 5-и пореден успех в елита и заедно с Барса са двата тима в най-добра форма в испанския шампионат – взеха 15 от поледните 15 възможни точки.
В 29-ата минута Дани Раба получи топката, проби в наказателното поле и с точен удар не остави шансове на стража на Бетис – 1:0. Малко преди края на първото полувреме Раба отново бе на правилното място и удвои аванса на Леганес, след като засече прецизно центриране на Хуан Крус и насочи топката в долния ляв ъгъл – 2:0.
Бетис обае отказа да се предаде. В 64-тата той получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Марко Дмитрович срещу Бакамбу, а Иско намали 2. Малко след това Мигел де ла Фуенте вкара за Леганес, но попадението бе отменено заради засада.
Гостите почувстваха импулс и изравниха в 78-ата минута, когато Бакамбу се оказа най-съобразителен в наказателното поле и при добавка направи 2:2. Само четири минути по-късно Бетис стигна до пълния обрат – Иско изведе Кучо Ернандес сам срещу вратаря, а нападателят хладнокръвно реализира, оформяйки крайното 3:2.
Така Бетис е 5-и с 44 т. и дори може да мечтае за място в топ 4, което да му гарантира участие в ШЛ идния сезон. 4-ти засега е Атлетик Б с 48 т. Леганес е 18-и с 27 т.