Германия тръгна мощно на Световното първенство
Германия разби Кюрасао със 7:1 в първия мач от група “Е”, в която са Кот д’Ивоар и Еквадор. Феликс Нмеча даде преднина на европейския тим още в шестата минута. Ливано Комененсия обаче изравни в 21-вата. Малко преди края на първото полувреме Нико Шлотербек отново изведе Бундестима напред в резултата. В добавеното време на първото полувреме Кай Хавертц вкара от дузпа и Маншафтът се оттегли с два гола аванс на почивката. Джамал Мусиала се разписа в 47-ата минута, покачвайки резултата. В 68-ата минута Натаниел Браун реализира и пети гол в мрежата на Кюрасао. Сред голмайсторите се записа и Денис Ундав, вкарвайки за 6:1. Крайният резултат бе оформен от Кай Хавертц две минути преди края на редовното време.
Бундестима започна по-активно и логично поведе в шестата минута. Флориан Вирц бе изведен отляво, проби и стреля, но бе блокиран. Атаката продължи, Вирц намери Феликс Нмеча, а той с елегантен удар в десния ъгъл се разписа за 1:0.
В деветата минута пред Нмеча се откри нова възможност за попадение. Полузащитникът получи около дъгата на наказателното поле и стреля към десния ъгъл, но прати топката встрани от вратата. Две минути след това Лерой Сане също стреля неточно.
Натискът на Германия продължи. В 12-ата минута Нмеча си спря отлично топката в наказателното поле и стреля точно, но слабо и вратарят Елой Рум улови с лекота. Последва изстрел на Флориан Вирц от границата на наказателното, топката излезе в аут.
В 19-ата минута Кюрасао стигна до първата си добра атака. Най-малката страна-участник на Мондиал организира добро нападение, което завърши с удар от дистанция на капитана Леандро Бакуна. Изпълнението на халфа прелетя високо над вратата на Нойер.
Само минута по-късно обаче, при втория си изстрел, Кюрасао изравни резултата. Шлотербек не успя да изчисти добре при контраатака на “сините”, след което топката стигна до Кумененсия. Той стреля малко след границата на наказателното поле, получи се рикошет в крака на Кимих и Нойер се оказа безпомощен – 1:1.
Германия много бързо можеше да върне преднината си. В 28-ата минута Кимих центрира добре след фал, а Шлотербек засече с глава отблизо, но Роом реагира великолепно и изби топката над вратата си.
Пет минути след това Лерой Сане бе перфектно изведен с разсякъл защитата пас, излезе очи в очи с вратаря, но в последния момент бранител на Кюрасао се намеси и изби. Флориан Вирц не се ориентира добре в ситуацията и не успя да отправи добавка.
В 38-ата минута Германия за втори път излезе напред в резултата. Натаниел Браун центрира елегантно от корнер, Нико Шлотербек бе абсолютно забравен от противниковата отбрана и с глава прати топката в мрежата за 2:1.
В добавеното време Германия получи дузпа, след като Ришедли Базур спъна Феликс Нмеча в наказателното поле. С изпълнението се нагърби тихия в първите 45 минут Кай Хаверц – стреля в долния десен ъгъл и вкара за 3:1.
Само две минути след началото на второто полувреме Кимих разсече отбраната на Кюрасао с хубав извеждащ пас по земя към Мусиала, който много технично “обърна” топката към далечния ъгъл за 4:1.
Германците продължиха да са по-дейният тим в следващите минути, но не създаде чак толкова чисти ситуации. Закономерно последва и лек спад на темпото с оглед комфортният аванс на Бундестима. В 63-ата минута Сане изпусна сам срещу вратаря.
В 68-ата минута Германия стигна до пето попадение във вратата на скромното си попадение. Дениз Ундав с пета намери Натаниел Браун, левият бек се измъкна на косъм от засадата и с шут от въздуха в долния ляв ъгъл отбеляза – 5:1.
В 77-ата минута Кюрасао можеше да върне още едно попадение. Германците допуснаха грешка в своята половина и влезлият от пейката Джеарл Маргарита навлезе в наказателното поле и би към левия ъгъл, но прати топката покрай вратата на Нойер.
В 78-ата минута продължителна атака на Германия завърши с нов гол във вратата на Роом. Кимих добре задържа в наказателното поле, изчака стражът на Кюрасао да тръгне към него, след което пусна по земя към Ундав, който се разписа от седем метра, вкарвайки седмия си гол в 10 мача.
В 88-ата минута падна и ново попадение, под №7 за Германия. Ундав се отчете с втора асистенция, след като разцепи защитата на Кюрасао и изведе Кай Хаверц сам срещу вратаря, играчът на Арсенал копна Елой Рум за 7:1.
Следващият двубой на Бундестима е на 20 юни с Кот д’Ивоар, докато Кюрасао ще се изправи срещу Еквадор.









