Когато България бе фаворит за олимпийско злато във футбола
През 1956 г. българският национален отбор се класира за олимпийския футболен турнир в Мелбърн, след като елиминира Великобритания. Тимът е съставен основно от играчи на тогавашния хегемон в първенството ЦСКА, начело с капитана Стефан Божков.
Националите по това време са призната сила и неслучайно на корицата на списание “Fussball woche” от ГДР се говори сериозно за техните шансове за златния медал. След като Великобритания отново е елиминирана, този път на четвъртфинал, на пътя на нашите застава СССР. 4 години по-рано Сборная елиминира нашите, а сега историята се повтаря дословно. В продълженията България повежда с гол на Иван Колев, но с попадения на Едуард Стрелцов и Борис Татушин отново се разминаваме със сблъсъка за златото. Все пак след победа в малкия финал срещу Индия с 3:0 българите се връщат у дома с бронзов медал.









