Лудогорец фаворит за титлата
Лудогорец, който през миналия сезон за първи път от 14 години загуби първото място, сега пак е фаворит на букмейкърите за шампион. Това става ясно от ставките на различни заложни къщи за краен победител в Първа лига.
Разградчани сдадоха върха на Левски тази пролет, но към днешна дата са с по-големи шансове за титлата. Ставката на орлите е 2.20, докато тази на сините е 2.40. Такива са цифрите в WINBET, Inbet, Betano, bet365 и Palms Bet, който е генерален спонсор на Левски.
По-назад е ЦСКА. Техният коефициент за триумф в първенството е в диапазона 4.00 – 4.50. В две от компаниите – WINBET, която пък е основен рекламодател на армейците, и Inbet той е 4.50, докато в останалите три споменати е 4.00. На четвърто място според букмейкърските очаквания е ЦСКА 1948. Ставките за това титлата да отиде в Бистрица са между 34.00 и 36.00. След тях се нарежда Арда със 151.00. Любопитното е, че шансът на Ботев Пд е оценен на 501.00, колкото и този на поетия от Любо Пенев Локо София!
През миналия сезон Лудогорец също дълго време бе фаворит за златото, дори и при солидния на моменти аванс на Левски на върха от 7 точки, който после набъбна на 10 и накрая бе 14, а зелените в крайна сметка останаха трети.
Както е известно, новият сезон в Първа лига започва на 17 юли (петък), като в този ден ЦСКА 1948 гостува на Спартак Вн, а сините приемат новака Дунав Русе.









