Лудогорец разпиля Локо Пд за трета поредна титла, Левски се спъна срещу Славия в последния кръг
Лудогорец U17 триумфира с шампионската титла в Елитната група и за трета поредна година завърши сезона на върха. Младите орли подпечатаха успеха си с убедителна победа с 5:0 над Локомотив Пловдив в двубой от последния 29-и кръг.
След категоричния успех разградчани приключиха кампанията с 52 точки, четири повече от втория Левски, който завърши 3:3 срещу Славия.
Васил Иванов даде аванс на домакините в 18-ата минута, а Ястиян Георгиев удвои само седем минути по-късно. Преди почивката Дариус Дуролари направи резултата 3:0. През второто полувреме Кристиян Желев и Преслав Стойков оформиха крайното 5:0 с попадения съответно в 62-ата и 73-тата минута.
„Поздравявам всички играчи, треньори и ръководството за постигнатия успех. Благодарение на общите усилия и всеотдайността през цялата година отборът заслужено стана шампион за трети пореден сезон. Благодаря на всички за труда и отдадеността“, коментира старши треньорът на Лудогорец U17 Милен Маринов.









