04-05-2021 (ВИДЕО) Любо Пенев след мача с Арда

(ВИДЕО) Любо Пенев след мача с Арда

04-05-2021 Тема спорт

ЦСКА победи драматично с 1:0 Арда на „Армията“. Единствения гол отбеляза нидерландецът Юрген Матей. Той се разписа 2 минути преди края с удар с глава. Централният защитник се намира във възходяща форма и се превръща в лидер на тима. Двубоят бе нещо като репетиция преди финала за купата между двата тима на 19 май.
Любослав Пенев бе пуснал вляво на защитата Тибо Вион, който заместваше останалия на пейката Мазику. За първи път заедно от началото на терена се появиха и Тиаго Родригес и Федерико Варела, но това не даде очаквания резултат. Впечатление правеше, че Петър Занев за втори пореден път бе оставен извън групата.
С оглед на проблемите с контузени играчи Николай Киров бе заложил на най-доброто, с което разполагаше, а атаката водеше бившият нападател на ЦСКА Тонислав Йорданов. За пореден път групата на кърджалийци не бе пълна и тя се състоеше само от 15 играчи.
Домакините стартираха агресивно, а още в 3-ата минута на защитника на кърджалийци Алекс Петков му се наложи да избива решително топката пред Кох. Малко по-късно Тиаго отправи плътен изстрел от пряк свободен удар, но топката прелетя над вратата.
Арда изпитваше трудности при изнасянето на топката вследствие на високата преса и агресивността в предни позиции на червените. След четвърт час обаче гостите се окопитиха.
В 23-ата минута Тиаго проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Жорди Кайседо стреля с глава отблизо, но прати топката над вратата.
В 39-ата минута ЦСКА организира добра атака. Енрике получи отляво, след което подаде към Кайседо, който бе с гръб към вратата и върна към Федерико Варела, но изстрелът на аржентинеца бе неточен.
Като цяло през първата част Арда добре противодействаше на армейците. ЦСКА в нито един момент не притисна съперника и играта бе позиционна, без много интересни ситуации. Червените стигнаха до две добри положения, завършени обаче неточно от Кайседо и Варела. Направиха твърде малко в предни позиции, въпреки офанзивния състав, включващ Тиаго и Варела.
На почивката Пенев пусна Кери вместо Енрике. Малко по-късно резервата падна в пеналта, но дузпа правилно не бе отсъдена, а първият точен удар бе на Вион, но той бе слаб, за да затрудни Караджов. Пред другата врата Тонислав Йорданов засече с глава центриране на Мартинов, но покрай десния стълб.
Недоволен от случващото се, Пенев направи и тройна смяна, вкарвайки Мазику, Синклеър и Чарлс и така Вион бе преместен в халфовата линия. Секунди след появяването си на терена Чарлс можеше да вкара след пас на Тиаго, но Караджов спаси. Малко след това Вион отправи мощен шут, но стражът на кърджалийци отново не трепна. Арда пък използваше всеки шанс за контра. В 67-ата минута при такава Мартинов стреля с глава след центриране на Лозев, но Бусато показа добра реакция и изби. След това силен удар на Мартинов бе отклонен в корнер.
При нова контра на гостите пък шут на Руменов се оплете от външната страна на мрежата.
В 88-ата минута ЦСКА стигна до драматичния успех. Тогава след центриране от корнер на Кери топката достигна до другия фланг. Оттам Юга центрира в пеналта, където Матей се освободи с изтегляне назад и с глава вкара в десния ъгъл – 1:0. Малко по-късно страстите избуяха и се стигна до спречкване, след като Матей и Мартинов си изпуснаха нервите. До края Караджов спаси шут на Кери, а червените се поздравиха с трите точки, с които се изкачиха на втора позиция с мач повече от Локо Пд.