в днешния брой Балкан спря претендента Берое

Балкан спря претендента Берое

11-12-2016 Владимир ??ВАНОВ

Балкан срази Берое с 84:65 в дербито на IX кръг на НБЛ и нанесе трета загуба на старозагорци, които все пак остават на втора позиция в класирането. Домакините изиграха най-силния си мач за сезона и не оставиха ??ансове на заралии, които през седмицата извоюваха важен успех в Балканската лига над македонския Кожув, но в „Арена Ботевград” Алексиев, Гибсън и компания буквално не приличаха на себе си. Отчайваща стрелба в атака и едва 10 ко??а от игра за Берое през първото полувреме (общо 23 за цялата среща) предре??иха изхода на двубоя още до почивката, а след неговия край треньорът на гостите Любомир Минчев загатна каква е причината за отчайващото представяне на възпитаниците му. „След мача с Кожув целият отбор има??е здравословен проблем. Не искам да влизам в подробности. Единствено мога да кажа – много слаб мач от на??а страна, нито за миг не можахме да отговорим на желанието и енергията на съперника”, призна Минката, в чийто състав единствено Шейн Гибсън бе на познатото ниво с 16 точки, с дабъл-дабъл – 13 и 11 борби, завър??и Аарън Джоунс.
За Берое Станимир Маринов бе най-резултатен с 22 точки, Амин Хот и Михайло Секулович добавиха съответно по 19 и 16 за четвъртия успех на ботевградчани. „Може би ще??е да е по-добре да не ре??аваме толкова рано мача, но съм доволен от победата,” каза доволният наставник на домакините Небой??а Видич.