в днешния брой Барса спечели на

Барса спечели на "Местая" и изравни Реал

03-05-2021 Тема спорт

След грешната стъпка срещу Гранада през седмицата, Барселона се върна на победния път с успех с 3:2 като гост на Валенсия в двубой от 34-тия кръг на Примера.

Така 4 рунда преди края каталунците са с равен брой точки с вечния си съперник Реал - по 74, а лидерът Атлетико е с две пред тях.

Всичко по-интересно на "Местая" се случи през второто полувреме, когато паднаха всички голове.

В 50-ата минута домакините излязоха напред в резултата. След подаване от корнер Паулиста се оказа в отлична позиция и насочи кълбото в мрежата за 1:0.

Отговорът на Барса бе светкавичен и 5 минути по-късно каталунците стигнаха до дузпа, след като Тони Лато игра с ръка в наказателното си поле. Лео Меси изпълни удара от бялата точка, но Силесен спаси. Последва добавка на Педри, ново отразяване, след което вече Меси изравни с мощен удар - 1:1.

Скоро обратът бе пълен. В 63-тата минута Де Йонг се извиси и засече с глава центриране отляво, а Гризман довкара на празна врата след спасяване на Силесен.

Тимът на Куман стигна и до трето попадение. В 69-ата Меси завъртя прецизен шут от пряк свободен удар и след рикошет в гредата топката пак се озова в мрежата на вратата на домакините за 1:3.

Но това не бе всичко. Карлос Солер даде надежда на "прилепите" с красиво попадение за 2:3 в 83-тата минута, но те не успяха да се доберат до точката.

В следващия кръг Барса приема Атлетико в мач, който може да реши шампионата. А с притаен дъх какво се случва на "Камп Ноу" ще следят и в Реал Мадрид. На "кралете" също им предстои трудно изпитание - двубой срещу четвъртия Севиля у дома.