в днешния брой ВИДЕО: Локо Пд би Левски с 1:0, вижте гола

21-04-2021 Тема спорт

Локо Пд се смили над Левски

Локо Пд се наложи с 1:0 над Левски на „Лаута“ и продължава уверено да бъде на второ място в класирането. Това бе 8-ият пореден шампионатен двубой, който черно-белите не губят у дома срещу този съперник – 4 победи и 4 равенства. Домакините можеха да спечелят далеч по-убедително, но сякаш се смилиха над съперника, който създаде положение едва в добавеното време, но Мохамед стреля с глава над вратата. Сините отново бяха слаби, след като в предишния кръг бяха разбити с 3:0 от Лудогорец. Те влизат в неделното вечно дерби с ЦСКА с 19 точки пасив от армейците. Под ръководството на временния треньор Живко Миланов Левски няма гол, включително и есенната визита на Лудогорец (0:1).
Временният треньор на Левски Живко Миланов бе направил 4 промени в състава спрямо този, започнал при 0:3 от Лудогорец. Схемата бе с трима централни защитници, а на пейката остана Билал Бари.
Локо стартира агресивно и още в началото Карагарен проби по десния фланг и центрира към Цветанов, който не успя да засече, а шут на Умарбаев бе блокиран. Малко след това синята отбрана бе на път да допусне сериозен гаф – Даске върна силно топката на Микулич, но стражът успя да се справи.
Локо бе по-активният отбор и играта се водеше в половината на гостите. След четвърт час игра Момчил Цветанов центрира остро към Минчев, който стреля с глава, но над гредата. Секунди по-късно Витанов изведе Карагарен в пеналта, който падна след интервенция на Галчев, но дузпа правилно не бе отсъдена. След това Малембана шутира от фаул, но Микулич без проблеми спаси.
В 20-ата минута Левски направи добра атака, но удар на Стивън Петков бе блокиран. Домакините продължиха да са по-дейни и да пресират, а Масоеро бе неточен с глава след фаул. Сините се справяха в дефанзивен план, но не правеха нищо съществено в офанзивен. Играта им в предни позиции не се получаваше и имаше доста брак в подаванията.
В 30-ата минута Локо можеше да поведе. Умарбаев открадна топката и подхвана контра, след което намери Димитър Илиев, който шутира на педя над гредата.
Постепенно футболните достойнства взеха да отстъпват на битката, която се водеше главно в центъра на терена. В последната минута на първата част топката малко случайно достигна до Карагарен в пеналта след пас на Димитър Илиев. Последва силен шут от малък ъгъл, но Микулич спаси.
Домакините бяха по-можещият тим и атакуваха предимно отдясно. И докато в отбрана Левски стоеше добре, то в предни позиции бе като безопасна игла.
И след почивката Локо започна силно, но шут на Умарбаев не затрудни Микулич. В 49-ата минута черно-белите заслужено поведоха. Карагарен центрира по земя в пеналта, Александров и Даске заспаха, а от 3-4 метра Илич без проблем вкара – 1:0. В 61-ата минута капитанът на Локо Димитър Илиев направи фрапантен пропуск – Цветанов му подаде сам срещу вратаря, но той от 7 метра не уцели добре топката и я прати в аут. Миланов опита да промени нещо и пусна Бари и Мартин Петков. Сините живнаха малко, но така и не застрашиха Пиргов.
С напредване на времето гостите започнаха да оставят празни пространства в отбрана, но черно-белите не завършиха с удар три много обещаващи атаки. В 83-ата минута Димитър Илиев и Умарбаев размениха тънки пасове в пеналта, а последният шутира покрай десния стълб.
До края Локо Пд без проблем затвори мача. А Левски за пореден път показа несъстоятелен футбол.