в днешния брой Дортмунд на финал за Купата на Германия

Дортмунд на финал за Купата на Германия

02-05-2021 Тема спорт

Борусия (Дортмунд) се класира за финала в турнира за Купата на Германия, след като разби гостуващия втородивизионен Холщайн Кил с 5:0 във втория полуфинал от надпреварата.

Гостите от Кил бяха елиминирали носителя на трофея Байерн след изключителна драма и дузпи още във втория кръг, но не успяха да стигнат до финала.

Джовани Рейна (16, 22) даде сериозен аванс на домакините, а Марко Ройс (26), Торган Азар (32) и Джъд Белингам (41) довършиха съперника още преди почивката. Холщайн можеше да вкара почетен гол в 27-ата минута, когато след удар на Фабиан Реезе топката срещна лявата греда на вратата на Марвин Хитц.

Джъд Белингам пропусна да вкара своя втори гол в двубоя в 76-ата минута, когато бе изведен на много добра позиция, но шутира неточно.

Така вестфалци се класираха за финала и ще си оспорват с РБ Лайпциг трофея в Берлин.