в днешния брой

Естонец блести за Черно море

16-02-2011 Йордан ФОТЕВ

Черно море завър??и с победа лагера в Турция. В последната си контрола в югоизточната ни съседка моряците удариха с 2:0 елитния словенски Горица. Възпитаниците на Стефан Генов бяха по-активният тим през цялото време и заслужено се поздравиха с успех.
След спокойно начало варненци вдигнаха оборотите и в 30-ата минута откриха резултата. Поредния си гол в предсезонната подготовка реализира естонецът Даниил Ратников, който получи пас от дълбочина и прокара топката покрай вратаря на словенците.
След почивката Генов извър??и доста смени, но статуквото на терена се запази. В 55-ата минута Даниел Георгиев свали с гърди на Ратников, който с прецизен ??ут вкара за втори път в срещата. До края на проверката Черно море създаде още 3-4 голови положения, които обаче не успя да реализира. От чисти ситуации изпуснаха Румен Николов и Тодор Колев.