11-06-2021 Кайседо ще играе на Копа Америка

Кайседо ще играе на Копа Америка

11-06-2021 Владимир ИВАНОВ

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо попадна в състава на Еквадор за Копа Америка 2021. Селекционерът на Ла Три Густаво Алфаро избра 28 футболисти, като от първоначалния списък от 31 имена, които бе повикал за световните квалификации с Бразилия (0:2) и Перу (1:2), отпаднаха четирима играчи, а по спешност бе включен и 19-годишният десен бек на местния Индепендиенте дел Вале Хосе Андрес Уртадо. В атака Кайседо ще се конкурира със звездата на Фенербахче Енер Валенсия, Майкъл Естрада от мексиканския Толука и с Леонардо Кампана от португалския Фамаликао, където под наем през сезона игра Божидар Краев.
Силните игри на Жорди за ЦСКА през пролетта и 10-те му гола в общо 19 мача му спечелиха първа повиквателна за националния отбор, като преди това имаше 12 срещи за младежите. Той дебютира за Еквадор при загубата от Бразилия в края на миналата седмица, влизайки като резерва четвърт час преди края, а срещу Перу започна като титуляр и бе заменен на почивката. Копа Америка започва в нощта на 13 срещу 14 юни, като еквадорците излизат за първия си мач от група Б още на старта на надпреварата - срещу Колумбия от 3:00 часа в понеделник. Впоследствие Ла Три ще се изправи срещу Венецуела (20 юни), Перу (23 юни) и домакина Бразилия в началните часове на 28 юни. Първите четири отбора в групата се класират за четвъртфиналите на 2-3 юли, което означава, че е много вероятно Кайседо да пропусне и подготвителния лагер в Австрия.
Иначе Жорди Кайседо става първият футболист на ЦСКА, който ще участва на Копа Америка, докато има действащ договор с клуба.