28-02-2021 Лудогорец затвори вратата пред ЦСКА

Лудогорец затвори вратата пред ЦСКА

28-02-2021 Тема спорт

Лудогорец победи ЦСКА с 1:0 в Разград и направи важна стъпка към поредна титла. Домакините изнесоха силно първо полувреме и поведоха чрез Текпетей в 4-ата минута, разписал се след слаба изява на Бусато. През втората част червените имаха превес, но така и не създадоха чисто голово положение и допуснаха първа загуба в първенството под ръководството на Бруно Акрапович. Орлите пък биха по „бруновски“ – с 1:0, и сложиха край на серията на армейците от 3 поредни успеха с този резултат.
В състава на домакините имаше две промени – Пламен Илиев застана на вратата, а Сантана замени контузения Дяков. В часовете преди мача гостите получиха тежък удар с травмата на Пеняранда, вместо когото започна Йомов.
Домакините стартираха много настървено. Още в 4-ата минута Десподов получи на скорост на левия фланг, отскубна се от Синклеър, влезе мощно в пеналта и премина Гълъбов, след което стреля по диагонала. Бусато не успя да улови – топката отскочи от ръцете в главата му и отиде в Текпетей, който от 10-ина метра на празна врата не сбърка – 1:0 за Лудогорец.
Домакините продължиха да натискат, но не развиха добре няколко нападения. Реферът Драганов пък подмина фаул срещу Тиаго пред пеналта. Постепенно ЦСКА изравни играта, започна да действа по-агресивно, настани се в противниковата половина. От това обаче не произтече нищо. Тимът често се пропукваше в отбрана, когато топката бе в крилата Десподов и Текпетей. В 18-ата минута Текпетей пусна остър пас към Десподов в пеналта, последният шутира под плонжа на Бусато, но притичалият Матей успя да избие пред голлинията.
Десподов бе много активен по левия фланг, като Синклеър и Гълъбов рядко му се противопоставяха. Като цяло темпото не бе високо, а притежанието на топката бе поравно. Лудогорец обаче умееше да изостря играта, докато ЦСКА залагаше на обходни действия, които не водеха до опасности.
В 33-ата минута Текпетей надбяга Мазику и центрира остро към задната греда. Там Десподов се освободи от Гълъбов, но с глава от 3-4 метра би с плонж над гредата – нова отлична възможност бе пропиляна от орлите.
За армейците Йомов бе незабележим, запомни се с един сватбарски изстрел, а Кайседо остана изолиран. Фланговете също не работеха, като много под нивото си се представи Мазику, който подобно на Гълъбов действаше плахо.
До почивката Десподов стреля мощно, но този път Бусато не трепна. Лудогорец можеше да съжалява, че не води с повече, а червените разочароваха и така и не създадоха опасност.
ЦСКА започна активно втората част, но не използва добре 2 статични положения, а шут на Кайседо мина високо над целта. В 63-ата минута Синклеър най-накрая проби и центрира добре, но Кайседо бе неточен с глава. Като цяло обаче червените продължиха да не показват креативност в предни позиции и разчитаха предимно на центрирания. Лудогорец спокойно се бранеше и дебнеше за съкрушителен удар на контра.
Едва в 72-ата минута Акрапович се реши на промени – пусна Федерико Варела вместо Вион, а правещият дебют нидерландски защитник Мено Кох замени неуверения Гълъбов. След това и Бисмарк Чарлс се появи в игра, записвайки първия си мач за армейците, а Кайседо пак бе неточен с глава.
В 88-ата минута резервата на домакините Доминик Янков организира отлична контра и намери Кешерю в пеналта, който стреля, но сбъркалият преди това Кох изби топката.
До края ЦСКА не извади жокер от ръкава и загуби. Тимът направи прекалено малко в предни позиции и така и не отправи удар в очертанията на вратата.