в днешния брой Силен Лудогорец с престижно равенство срещу Шахтьор

Силен Лудогорец с престижно равенство срещу Шахтьор

24-01-2021 Тема спорт

Лудогорец завърши 2:2 в престижна контрола с украинския хегемон Шахтьор Донецк, който през есента два пъти победи Реал Мадрид в групите на Шампионската лига. Разградчани изиграха много силен мач на лагера си в Турция, след като наваксаха 2 гола пасив през второто полувреме. Със сигурност този мач ще вдигне самочувствието на зелените преди втория полусезон на първенството.
Въпреки че изоставаха в резултата, разградчани трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като няколко пъти Текпетей и Десподов излизаха очи в очи с вратаря, но не успяха да реализират.
Украинците започнаха по-добре и откриха още в 5-ата минута. Попадението вкара Соломон, който получи пас, финтира Икоко и стреля от 12-13 метра. Топката след лек рикошет в Са се озова в мрежата на безпомощния Пламен Илиев. В 13-ата минута Кешерю изведе Недялков сам срещу вратаря. Защитникът майсторски прехвърли Пятов и прати кълбото в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Секунди по-късно Недялков проби и върна великолепно по земя към непокрития Текпетей, който фронтално от 7-8 метра стреля неточно.
В 20-ата минута нова добра атака на разградчани завърши с пас на Текпетей към Кешерю. Таранът обаче взе грешно решение - стреля от малък ъгъл, вместо да потърси свой съотборник в малкия пеналт. В следващите минути Шахтьор заложи на по-дълго притежание на топката, а в 29-ата минута Лудогорец отново застраши украинската врата - шут на Текпетей от 23 метра профуча над гредата.
До края на полувремето Лудогорец пропусна още едно чисто положение. Десподов изведе Текпетей, който финтира бранител и се озова сам срещу вратаря, но от 6-7 метра стреля в тялото на стража. Преди почивката българският шампион пропиля поредната отлична възможност. Икоко намери Кешерю пред пеналта на Шахтьор. Последва великолепен пас на румънеца към Десподов, който овладя добре и стреля под ъгъл, но стражът на украинците отново спаси.
Втората част бе изключително интересна. В 55-ата минута Шахтьор стигна до втори гол, след като бе сменил всичките си полеви играчи. Коноплянка се възползва от лоша игра в защита на резервата Григоре и с изстрел по земя вкара топката във вратата на Лудогорец. 4 минути по-късно Лудогорец не се отказа и върна едно попадение. Икоко бе изведен очи в очи със стража на украинците и успя да го преодолее за 1:2. Малко по-късно разградчани стигнаха до равенството. Каули получи брилянтна асистенция от Димитър Митков, напредна с топката в крака и матира вратаря на Шахтьор - 2:2.
В оставащото време лудогорци играха силно, като дори имаха шанс за пълен обрат, но в крайна сметка повече попадения не паднаха. В игра за тима от Донецк се появи и игралият в България Жуниор Мораес. В 80-ата минута той стреля добре с левия крак, но Ренан плонжира и изби. Последва шут на Чибота от фаул, който не намери целта.