в днешния брой Студентите се измъчиха с Берое

Студентите се измъчиха с Берое

27-11-2016 Тема спорт

Лукойл Академик прекъсна серията си от две поредни загуби във всички турнири, надигравайки трудно гостуващия Берое с 82:72 в седмия кръг на НБЛ. След инфарктното поражение от Спартак в Плевен и неуспеха като гост на Приевидза в Купата на Ф??БА Европа, ??ампионите отново трябва??е да положат максимални усилия, за да стигнат все пак до ??естата си победа за сезона.
Студентите започнаха отлично мача и за две минути и половина водеха с 12:2, което очевидно отпусна играчите на Тони Дечев. Берое отвърна със серия от 10:4 и изравни резултата след първата четвърт 21:21, а на почивката поведе с 1 точка. Старозагорци имаха минимален аванс и след третата част, но в последната буквално рухнаха, най-вече в заключителните 5 минути на двубоя, когато Максим Корниенко се разигра и донесе успеха на Лукойл Академик. Украинецът бе над всички с 20 точки, 16 борби, 4 асистенции, Дани Гибсън вкара 21, а Христо Захариев завър??и с 11.
За Берое американското дуо Шейн Гибсън и Аарън Джоунс реализираха съответно 17 и 16, а Пламен Алексиев остана с 11 и 5 асистенции.