19-04-2021 ЦСКА се сгромоляса

ЦСКА се сгромоляса

19-04-2021 Тема спорт

Неузнаваем ЦСКА стана за срам срещу Царско село. Армейците играха много слабо и загубиха с 1:2. Костадинов откри рано от дузпа, направена от Занев, който бе изгонен още преди почивката. С 10 души червените изравниха чрез резервата Бисмарк Чарлс в 75-ата минута, но в последната Реян Даскалов вкара страхотен гол от воле. ЦСКА няма победа в 3 шампионатни кръга – 2 поражения и равенство. Тимът изигра най-слабия си мач през сезона, представи се безобразно и безотговорно.
Заради многото проблеми за армейците с контузени и наказани Кери бе ляв бек, а като титуляр за първи път в първенството започна 18-годишният Мартин Смоленски. На трибуните бе Любослав Пенев, който изтърпява наказание.
Още преди да измине минута, Даскалов шутира от дистанция над вратата. Възпитаниците на Антони Здравков действаха нахакано и опитваха всеки шанс за нападение. В 7-ата минута Стеванович с отличен пас изведе Христов, той надбяга Занев и влезе в пеналта. Тогава нападателят изблъска бранителя с ръка, а Занев падайки го препъна. Съдията Радослав Гидженов отсъди дузпа и показа жълт картон на бранителя. Зад топката застана Димитър Костадинов, който копна топката и в стил „Паненка“ вкара – 1:0.
ЦСКА цял мач така и не успяваше да си подреди играта. Липсата на ключови фигури оказва влияние, но най-вече се усети отсъствието на мотивация. Армейците бяха беззъби, подцениха съперника и цял мач не направиха нищо смислено. Действаха апатично и хаотично. Трудно изнасяха топката, бавно я обработваха и не успяваха да се настанят трайно в противниковата половина. Представянето им нямаше нищо общо с това от полуфинала-реванш с Лудогорец (2:1), настройката им бе коренно различна.
Домакините действаха стабилно през цялата среща. В 34-ата минута Юга сбърка пас назад, той бе пресечен от Ален Стеванович, който си поведе топката и бе фаулиран от Занев, а реферът Гидженов веднага му вдигна втори жълт картон. Капитанът дълго оспорва решението и с жестове показваше, че е играл с топката, но повторенията показаха, че нарушение има. Така Занев във втори пореден шампионатен мач бе в центъра на събитията – направи и дузпата срещу Арда (1:1).
В защитата на ЦСКА до почивката се върна Юга. Това бе най-слабото полувреме на армейците от началото на сезона - грешаха много, нямаха идеи в предни позиции и не създадоха положение пред Пласид. Представянето им бе срамна картинка.
С началото на втората част Гълъбов замени Смоленски. От скамейката Пабло Караско опитваше да окуражава тима, но играта продължи да е мудна. Домакините, които бяха с човек повече, задържаха топката и не позволяваха да бъдат притеснени. В 56-ата Мертенс се озова на стрелкова позиция, но не намери целта. За ЦСКА се появиха Митков и Чарлс, които трябваше да раздвижат нападението, а добра атака на последния бе спряна с измислена засада. В 68-ата минута Варела центрира от корнер, включилият се като резерва Гълъбов стреля, но топката рикошира и не застраши Пласид. Митков внесе скорост и острота по левия фланг, а в 75-ата минута ЦСКА изравни. След центриране на Кери от фаул в пеналта Бисмарк Чарлс надскочи всички и вкара с глава в долния десен ъгъл – 1:1. Това бе първо попадение на ганаеца в първенството.
В 90-ата минута домакините стигнаха до успеха. Реян Даскалов посрещна избита от Вион центрирана топка и с мощно воле вкара в десния ъгъл – 2:1. Атаката обаче тръгна след тъч, който трябваше да е за ЦСКА, а не за Царско село.