в днешния брой Шампионите бият по ръба на бръснача

Шампионите бият по ръба на бръснача

29-01-2017 Тема спорт

Шампионът Лукойл Академик победи трудно с 87:80 като гост основния си преследвач в класирането в НБЛ – Берое. Шестият пореден успех на студентите в лигата им позволи да дръпнат с 5 пункта пред старозагорци, а заралии отстъпиха втората позиция на Академик Пловдив.
В зрелищен мач с множество обрати Лукойл поведе уверено на полувремето, но множество техни гре??ки позволиха на зелените да обърнат резултата до 77:75 след тройка и бонус фаул на Тихомир Желев, завър??ил с 12. Класата на студентите обаче си каза думата и с ко??ове на Бийн и Корниенко победата замина към Правец, а играчите на Тони Дечев показаха, че са се отърсили от тежката загуба в Грьонинген и отпадането от Ф??БА Еврокъп. ?? петимата титуляри на Лукойл реализираха двуцифрен актив, но над всички с 25 точки бе??е капитанът Филип Виденов, който призна: „Това ни бе най-важният мач за годината, защото Берое са най-сериозният отбор след нас в България. Радвам се, че измъкнахме оспорван мач. Ключово бе??е, че запазихме самообладание накрая и макар да имаме проблеми откъм високи играчи, успяхме да се преборим за няколко борби и вкарахме ключови ко??ове”.
Двамата треньори пък влязоха в индиректен диалог заради съдийските отсъждания в мача. Наставникът на Берое Любо Минчев атакува първи реферите: Няма проблем да спечелят Лукойл, но има??е някои съдийски отсъждания, които бяха в на?? ущърб и то в ключови моменти”. Тони Дечев пък на свой ред отвърна: Не е нормално през първото те да имат само 6 фаула при тази агресивна тяхна защита. ?? ние не бяхме доволни от съдийството в Холандия, но… Дано ситуациите, които е видял Любо, да не са повлияли на крайния резултат”, завър??и треньорът на ??ампионите, след като спортният директор Тодор Стойков бе „подкарал” арбитрите още на полувремето.